Важливість: 
3

Спецтема:

Як заснувати постіндустріальну Співдружність Міжмор’я – запитання і відповіді

Міжмор’я можливе тільки як проект постіндустріальної формації. Головні дійові особи – український рух волонтерів, Литва і США. Головний інструмент – постіндустріальна мережа Intermarium-online.

– Що таке Співдружність Міжмор’я?

– Це об’єднання центральноєвропейських народів, яке виникає приблизно раз на 5 століть.  Геополітичні обставини «випадково» складаються так, що утворення чергового Міжмор’я стає історичною неминучістю.  

– В чому полягає неминучість формування сучасного Міжмор’я?

– Глобальна причина полягає в розпаді індустріальної формації і народженні постіндустріальної формації. Міжмор’я – це постіндустріальний проект, який є засобом вирішення сучасної глобальної цивілізаційної кризи.

– Хто зацікавлений у творенні Міжмор’я?

– Зацікавлені центральноєвропейські народи, які бажають зберегти свій суверенітет, а не стати колоніями ЄС та РФ. Передусім це українці, литовці, поляки. Головним зовнішнім союзником Міжмор’я є США.  

– Чи зацікавлена у Міжмор’ї владна верхівка нинішньої України?

– Ні, нинішня олігархічна влада в ньому не зацікавлена. Хоча б тому, що Міжмор’я – це зовнішній аудит і гра за правилами, а це загроза для паразитичних схем панівної верхівки. Тому ця олігархічна держава протидіє формуванню Міжмор’я.

– Чи зацікавлена у Міжмор’ї польська держава?

– Президент Польщі Анджей Дуда зацікавлений у Міжмор’ї,  проте він залежить від польського електорату, який має суперечливі погляди на це питання. Москва провела фундаментальну роботу з нацьковування один на одного українців і поляків, а також поляків і литовців. Тому польська влада змушена діяти обережно, поступово, неофіційно.

– Чи зацікавлена у Міжмор’ї Литовська держава?

– Це єдина європейська держава, яка відверто говорить про свою зацікавленість у Міжмор’ї. Литва суттєво менша за Україну і Польщу, тому там люди краще знають один одного, все на виду, відтак менше умов для корупції. З другого боку, Литва розуміє, що для збереження власної автентичності їй потрібні союзники. Таким союзником є український народ, але аж ніяк не сучасна корумпована владна верхівка. Другим найбільшим союзником Литви є США.

– Чому США зацікавлені у творенні Міжмор’я?

Тому що Міжмор’я відсікає ЄС від РФ і на дає їм створити антиамериканський континентальний блок ЄС–РФ–Китай. Офіційним оформленням цього геополітичного блоку є економічні угоди між країнами ЄС (передусім Німеччиною), РФ і Китаєм. Сукупний потенціал континентального блоку суттєво більший за американський, тому вісь Париж–Берлін–Москва–Пекін є серйозною загрозою для безпеки США.

– Чи можуть нинішні держави Україна, Польща і Литва за підтримки США створити Співдружність Міжмор’я?  

– Це неможливо з двох причини.

По-перше, до творення співдружності готова тільки литовська держава, натомість польська вагається, а українська проти.

По-друге, Міжмор’я можна заснувати тільки як проект нової формації, тобто як постіндустріальну співдружність народів. Якщо ж робити ще один бюрократичний проект, то це буде тільки імітація роботи і марнування ресурсів. Міжмор’я як «проект минулого» не тільки безглузде, а й неможливе.   

– Отже, Литва і США готові до творення Міжмор’я, але в них нема для цього держав-партнерів?  

Так. Сучасні держави Україна, Польща і, тим більше, Білорусь до цього не придатні.

– Що можуть дати США і Литва для творення постіндустріальної формації?  

– США мають найбільший інноваційний потенціал і найбільше ресурсів. Литва є впорядкованою, динамічною і  найменш корумпованою. Окрім того вона володіє найбільшим потенціалом довіри з боку українців. Водночас Литва є найнадійнішим і найдовіренішим союзником США в Європі. Тому позитивний вплив США на творення Міжмор’я може реалізуватися передусім через Литву.  

– Хто може бути партнером Литви і США в Україні?

– Найбільш мотивованою, активною, творчою і динамічною силою в Україні є рух волонтерів. Це орієнтовно 10% українців. В інших країнах це інтелектуальна еліта, митці, громадські активісти.  

– Чи готовий український волонтерський рух долучитися до реальної взаємодії з США і Литвою у справі творення Міжмор’я?

– Ні, він до цього не готовий через ідеологічну і організаційну роз’єднаність. Для перетворення волонтерського руху на суб’єкта геополітики він має організуватися. Тому в нинішній ситуації головні зусилля Литви і США мають бути спрямовані на просування в масову свідомість ідеї Міжмор’я, самоорганізацію волонтерського руху і творення ним свого політичного представництва.

– Яким чином можна організувати громадський актив в Україні, Польщі та інших країнах?

– Постіндустріальну формацію треба творити на базі постіндустріальної ідеології і постіндустріальної технології. Такою технологією може стати Intermarium-online – інтернет-сервіс для зручної самоорганізації прихильників ідеї Міжмор’я в багатомовну, багаторівневу, самофінансовану і самокеровану соціальну мережу з власним політичним представництвом.

– Що потрібно для реалізації проекту Intermarium-online?

– Потрібні фінансування розробки софту і медійна підтримка. Поки буде розроблено програмне забезпечення, достатня кількість громадських активістів має бути ідейно готовою до його застосування.  Нова цивілізація має народитися як громадський геополітичний стартап.    

 

Продовження: Навіщо нам потрібна Співдружність Міжмор’я?

Наші інтереси: 

Стаття розповідає про наших головних геополітичних союзників, а це те, що завжди треба мати на увазі. 

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка