Спецтема:

Москва продовжує розбудову континентального блоку

Німеччина планує стати головним транзитером і дистриб’ютером російського газу в Євросоюзі - "Газпром" і його європейські партнери підписали угоду про будівництво ще двох ниток "Північного потоку". Китайський віце-прем'єр Ван Ян заявив, що прагнення Росії відродити свій депресивний далекосхідний регіон збігаються зі стратегією Пекіна.

150907_gazoprovody.jpg

Німеччина як головний дистриб'ютор російського разу
Німеччина як головний дистриб'ютор російського разу

4 вересня 2015 р.  на Східному економічному форумі у Владивостоку російський енергетичний концерн "Газпром" підписав з європейськими партнерами угоду про будівництво третьої і четвертої ниток газопроводу "Північний потік". Як повідомляє  агентство Reuters, до складу нового консорціуму увійшли шість учасників: "Газпром", E.ON, дочірня компанія BASF Wintershall, OMV, ENGIE і Royal Dutch Shell. 

Відповідно до проекту, двома нитками, прокладку яких мають завершити до кінця 2019 року, до Німеччини доставлятимуть 55 мільярдів кубометрів газу. Проект покликаний зменшити залежність від транзиту палива територією України.

"Газпром" здійснює обмін активами з BASF / Wintershall. У результаті Газпром стане стовідсотковим власником німецьких компаній з торгівлі і зберігання газу, а також підключиться до розвідки та видобутку вуглеводнів у Північному морі. Більше того, у Владивостоці підписано угоду про можливий обмін активами і з іншим учасником проекту "Північний потік-2" - австрійською компанією OMV - повідомляє Німецька хвиля

На Східному економічному форумі у Владивостоку в суботу, 5 вересня, китайський віце-прем'єр Ван Ян заявив, що прагнення Росії відродити свій депресивний далекосхідний регіон збігаються зі стратегією Пекіна, повідомляє інформагентство Reuters. "Стратегія розвитку Далекого Сходу збігається з китайською стратегією відродження на північному сході", - сказав Ван. На його думку, російське-китайське партнерство, безумовно, принесе щедрі плоди.

Як повідомляє агентство, на економічному форумі в п'ятницю, 4 вересня, президент РФ Володимир Путін пообіцяв сприятливі умови для ведення бізнесу та державну підтримку азійським та російським інвесторам, які готові вкладати кошти у найвіддаленіші регіони Росії. 

Росія дуже потребує грошей, пише агентство. Санкції і падіння цін на нафту важко вдарили по економіці країни. Як очікується, цього року ВВП Росії впаде на 3,3 відсотка. Негаразди прогнозують і китайській економіці після низки обвалів на фондових ринках - повідомляє Німецька хвиля

Спільні проблеми підштовхують Москву і Пекін до тіснішої співпраці. В обмін на дружбу, Москва готова ділитися з Китаєм російськими територіями.  

Формування блоку ЄС–РФ–Китай неминуче означає творення потуги, сильнішої за США. Йдеться не тільки про припинення американського лідерства, а й руйнування Сполучених Штатів та утилізацію переможцями їхніх залишків.

Єдиним порятунком США від загрози континентального блоку ЄС–РФ–Китай є формування Балто-Чорноморської дуги – Співдружності Міжмор’я. Її заснувати може тільки Україна – з причини свого центрального розташування, економічного потенціалу і пасіонарного населення. Але для цього потрібна тверда, патріотична, а ще краще – націоналістична влада, спроможна подолати внутрішню корупцію і рішуче воювати за свою незалежність. США готові організувати для України новий «ленд-ліз» – як під час Другої світової війни, адже знову стоїть питання про існування США. Тобто якщо в Україні буде тверда влада, то США нададуть масштабну допомогу, вимагаючи в замін тільки одного – воювати за свою незалежність і творити Міжмор’я, відсікаючи ЄС від РФ.

З існуючою владною верхівкою про це говорити нема сенсу, адже вона включена в проект дерибану України спільно з ЄС і РФ. Саме з цієї причини Україна досі не отримала від США статус «основного союзника поза НАТО». США готові підтримати в Україні будь-яку, навіть ультранаціоналістичну силу, аби тільки вона мала політичну волю очистити державу від корупції, позбутися зрадників, компетентно розвивати економіку і рішуче воювати за власну незалежність.

Докладніше про це у статті: Геополітична доктрина Третього Гетьманату

Формування континентального блоку ЄС–РФ–Китай означає створення самодостатнього циклу "технології – сировина – виробництво". Оскільки кожен з трьох суб'єктів переживає глибоку внутрішню кризу, то системне об'єднання ресурсів дозволить її послабити і, як вони сподіваються, подолати. Відтак рух до створення Континентального блоку є геополітичною неминучістю

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка