Ворог мій, трилогія. Баррі Лонгієр - відзив

Космічна фантастика, в якій робиться спроба зрозуміти війну і перемогти не супротивника, а саму причину конфлікту.

Може, пошукаємо "друге дно" і в цьому фільмі? А саме: 

«Вороги, тому що навчені бути ними. Союзники, тому що прийшлось стати ними. Брати, тому що насмілились бути ними».

Знати ворога в обличчя - цього мало. Для цього потрібно зазирнути йому в душу.

Але от що ти там знайдеш: злість? ненависть? спрагу вбивати? Або ти виявиш, що насправді він такий же, як і ти: з тими ж пороками і тими ж чеснотами, в чомусь гірший, а в чомусь навіть набагато, набагато кращий ... І тоді залишається зрозуміти, щo розділяє людину і драка, що саме перешкоджає взаєморозумінню двох рас, в яких насправді спільного набагато більше, ніж це може здатися на перший погляд.

Трилогія «Ворог мій» Баррі Лонгіера - це історія про космічну міжрасову війну. Більшість читачів знають тільки першу книгу із серії, вона так і називається - «Ворог мій» . Але є ще дві книги: «Грядущий заповіт» і «Останній ворог».

Перша книга написана наївною мовою і повністю складається з кліше. Але людям подобається. Повість «Ворог мій» отримала дві престижні премії в світі фантастичної літератури, Хьюго і Небьюлу. Є навіть класична екранізація 1985 , яка збирала аншлаги в радянських кінотеатрах.

Кадр із к/ф "Ворог мій" (1985)

Відбувається космічний бій. Два винищувачі зазнають аварії на безлюдній планеті. Один пілот - людина, другий - драк, інопланетянин з раси гуманоїдних рептилій, з якими людство воює вже багато років.

Коли почалася ця війна, багато хто з нинішніх воїнів ще навіть не народилися. Особливо це стосується драків, чиє життя в кілька разів коротше людського. Противники народжуються і виховуються з почуттям ненависті, вони відправляються на війну, гинуть і на їх місце приходять нові солдати.

Два пілота, які потерпіли катастрофу, залишаються один на один на планеті, не пристосованій для життя. Їм належить битися на смерть врукопашну. Тоді переможець залишиться зовсім один і теж помре від голоду, туги або негостинної планети. Обидва пілоти це розуміють і вибирають менше зло - вони намагаються вижити удвох.

Ще раз звертаю увагу тих, хто зацікавиться цією сагою - в першій книзі багато кліше. Мені більше подобаються друга і третя книги.

Вся трилогія зв'язана загальною історією про війну людей і драків, але в кожній книзі свій головний персонаж:

  1. «Ворог мій»: людина і драк (інопланетянин) на безлюдній планеті.
  2. «Грядущий заповіт»: жінка-офіцер, яка осліпла в бою від вибуху.
  3. «Останній ворог»: молодий драк, солдат з планети Амадин, яка є епіцентром війни.

У книгах дуже мало, власне, сцен битви. Автор розглядає філософію війни через розмови і думки персонажів. Він доносить емоції тих, хто в цій війні згорає, перетворюючись на зоряний попіл.

Я наведу цитату з книги «Останній ворог», яка, мабуть, моя улюблена з трилогії:

Я повільно опускаюся на підлогу і знесилено кладу собі на коліна зброю. Всередині у мене, в глибині душі, народжується виття. Воно наростає, пронизує все моє єство. Коли натиск стає нестерпним, виття виривається назовні. Це і стогін, і крик, і плач.

Я плачу про них, про жінку з породи людей і осиротіле дракське немовля. Плачу за знищеною Дюжиною, за власними опікунами та близькими. Я оплакую планету Амадин і одного з її безглуздих солдатів, Язи Ро.

Язи Ро - це підліток з притаманною всім підліткам імпульсивністю. Він драк, солдат в уже невідомо якому поколінні. Його батько загинув, а сам Язи Ро - один з Дюжини. Так називається дракський загін піхотинців.

Незважаючи на те, що драки мало схожі на людей, Язи Ро викликає співчуття і бажання його захистити. Він недосвідчений, і крім страждань нічого в житті не бачив. Його легко обдурити. Але в душі Язи Ро ненависть до супротивника повільно перетворюється в ненависть до самої війни.

Я рекомендую трилогію «Ворог мій» всім любителям старенької фантастики. У ній багато наївності, хоча є й чорнуха. Якось все по-дитячому невесело, як в інтернаті. З іншого боку це продуманий світ, де навіть є якийсь аналог людської Біблії - дракський Талман. Толкін створив англо-ельфійський словник у додаток до "Володаря кілець", а Б.Лонгіер написав для своєї трилогії священну книгу драків і теж помістив її в додатки для всіх цікавих.

Опубліковано 20 квітня 2015 - 16:53 
відгук від MerryDancer 

Перед вами - ДІЙСНО КЛАСИЧНА ФАНТАСТИКА. Велична сага Баррі Лонгієра, яка почалася з повісті "Ворог мій". З повісті, відзначеної одночасно "Х'юго" і "Неб'юла". З повісті, покладеної в основу однойменного фільму, що мав гучний успіх у всьому світі - включаючи і нашу країну. Перед вами - сага Лонгієра ВІД ПОЧАТКУ ДО КІНЦЯ. "Ворог мій" - В ПОВНОМУ, авторському, доповненому і переробленому варіанті. Продовження повісті - "Грядущий заповіт" і "Останній ворог", і, звичайно ж, унікальні доповнення - священна книга драків "Талман" і драксько-земний розмовник! ...

СКАЧАТИ

Доступні формати для скачування (російською мовою):

Скачати у форматі FB2 (Розмір: 680 кб) 

Скачати у форматі DOC (Розмір: 503 кб) 

Скачати у форматі RTF (Розмір: 503 кб) 

Скачати у форматі TXT (Розмір: 575 кб) 

Скачати у форматі HTML (Розмір: 586 кб)

Гравець: 
Арсен Дубовик

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка