Категорія:

Обговорення книги "Пшениця без куколю"

Нарешті я закінчив прочитання книги пана Каганця "Пшениця без куколю", у зв’язку з чим і хотів би поділитися своїми враженнями і думками. На початок скажу, що це одна з найсильніших книг, які коли-небудь читав.

book-3-rgb-100.jpg

Обкладинка книги Ігора Каганця "Пшениця без куколю" 2006 р.
Обкладинка книги Ігора Каганця "Пшениця без куколю" 2006 р.

Уявляю собі, яку роботу автору треба було провести для її написання. При чому для цього треба добре розбиратися не лише в питаннях релігії, а й історії, психології та інших наук. Саме тому висловлюю свою глибоку повагу і подяку автору за написання цієї книги.

Добре пам’ятаю, як ще колись в далекому дитинстві я заявив, що не вірю в Бога. І ці слова були досить логічними в той час, виходячи з наступних моментів. Наприклад, мені було абсолютно не зрозуміло, як це можна бути все життя грішником, а в кінці треба всього тільки повірити в Ісуса Христа і ти зразу врятований і будеш в раю, або чому їсти яблука з дерева Пізнання - це погано, якщо насправді - це добре, або чому грішники, які навернулися, більш цінні за тих, хто завжди був хорошим і ще багато-багато моментів.

Саме тому я не міг сприймати християнство, як один з шляхів, а швидше це був якийсь каламбур, написаний незрозуміло ким. Після цього я почав глибоко вивчати східні системи духовного розвитку, які повністю задовольнили мої духовні потреби.

Тепер щодо змісту книги. Спочатку про позитивні мої враження.

Пан Ігор Каганець дуже добре почистив Добру Новину Ісуса Хреста від усього бруду. Після цього її текст став сприйматися зовсім по-іншому. Цілісний, лаконічний, чіткий, кожне слово на своєму місці. Тепер я подивився на хрестиянство зовсім іншими очима і зараз сприймаю його як один із шляхів.

Тепер про негатив.
Чесно кажучи, коментарі пана Ігора мені сподобались набагато більше, ніж сам текст Доброї Новини. По-суті, вся розповідь - це збірник чудес Ісуса Хреста, головне з яких воскресіння. Інші метафізичні моменти проігноровано. Наприклад, навіть нормально не сказано про таку важливу річ як Реінкарнація. Десь там згадується 1-2 рази, причому так туманно, що ті рядки можна по-різному тлумачити, в той час як в східних писаннях щодо цього все чітко, так що неможливо перекрутити.

Етична сторона вчення дуже слабенька. Всього кілька слів, в той час як опис чудес займає найбільше місця. Кілька разів згадується про те, що люди йшли за Ісусом тому, що він робив чудеса, відповідно ними рухало не так бажання духовного вдосконалення, як захоплення цими чудесами. Мабуть саме тому він змушений був їх так часто творити.

Через ці причини продовжую надавати перевагу східним вченням (в першу чергу Буддизму). У них набагато сильніша філософська база і є відчуття що це "Моє".

Проте дуже радий, що натрапив на книгу "Пшениця без куколю" і буду її обов’язково рекомендувати своїм знайомим, які вважають своїм основним шляхом християнство. Правда, в мене таке відчуття, що вони навряд чи її високо оцінять, в іншому разі ця книга була би зараз набагато популярніша, особливо серед активних християн. Але іудохристиянство - це така штука, в яку якщо вже хтось вляпається, то після того стає не готовим сприймати нові думки і нову інформацію.

Завантажити книгу можна тут:

«Пшениця без куколю. Євангеліє без вставок і спотворень»: друга редакція (19.11.2012, FB2)

Гравець: 
Доброслав Велесовий
 
Форум Підтримати сайт Довідка