Гетьманство в Україні як особливий інститут управління є унікальним явищем, котре серед абсолютистських монархій демонструвало європейську демократію для всього світу, причому не на захищених морем Британських островах і не в закутій у гірську броню Швейцарії, а саме тут, серед степу широкого, на Вкраїні милій…
Сайт «Гетьмани України» image-boss.net, дописувачем якого є Артем Лакомський містить два напрямки досліджень. Як зазначає сам автор, «… явище гетьманства в козацькій Україні є цікавим з позицій системи управління та персональної ролі народних лідерів. Я намагаюся визначити участь гетьмана в загальнополітичному розвитку України-Русі, і одночасно виявити його вплив на формування системи тогочасного державного менеджменту, при цьому віддаючи належне глибинним тенденціям розвитку суспільства. Адже, не враховуючи економічних факторів та розподілу геополітичних сил в тогочасній Європі, досить складно наблизитися до об’єктивної оцінки розвитку Гетьманщини…». При цьому автор не намагається підходити до висвітлення кожної історичної особистості якомога нейтральніше. З повагою ставлячись до читачів, він віддає на їх розсуд формування думки про роль і значення конкретного гетьмана, але при цьому завжди демонструє власну позицію, іноді доволі відмінну від офіційних тлумачень козацько-гетьманської минувшини.
На ресурсі «Гетьмани України» окрім дослідження історичного розвитку України часів Гетьманщини зосереджено аналіз розвитку управлінської системи гетьманського періоду, яку сам автор називає «Інститут Гетьманства». Цікаво, що аналогій в науковій історичній думці небагато, як і ретельних досліджень економічного та ментального впливу на роль і вагу гетьманської посади. Це робить сайт актуальним не лише для істориків, а й тих, хто цікавиться історією розвитку державного управління і загального менеджменту в Україні, а також всіх, кому небайдужа її історія.
Ви робите корисну справу.
"з тієї точки зору" - це калька,-
з того погляду, який...
Одруківка "мітить" - "містить"
Творімо разом мову Сенсар!
Коментарі
Ви робите корисну справу.
"з тієї точки зору" - це калька,-
з того погляду, який...
Одруківка "мітить" - "містить"
Творімо разом мову Сенсар!
Дякую! Ваша думка важлива для нас!