Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 14
  • Переглядів: 15

Чи належала Діва Марія до роду Давида?

Світ:

Євангельські відомості про Діву Марію дуже лаконічні, врешті, як і про всіх новозавітніх осіб, адже головною метою євангелистів був якомога точніший опис Христового вчення. З цієї ж причини в євангеліях майже нічого не сказано про дитинство і зовнішність Ісуса Христа.
Що стосується етнічних коренів Діви Марії, то відомо лише те, що вона була галілеянкою, жила в Назареті до і після одруження з Йосипом, а всі її ближчі родичі також були галілеянами. Ім’я Марія (сонячна, шляхетна, арійка) було дуже поширеним серед галілейських жінок, у новозавітніх текстах зустрічаємо принаймні 6 жінок з цим іменем.

Попри велике бажання євангелистів Матвія і Луки вивести її походження з роду Давида, у них про це нічого не сказано. Зрозуміло, що якби був щонайменший зв’язок Марії з цим царським родом, то Євангелисти не забарились би про це повідомити, адже вся Палестина жила в напруженому очікуванні Месії, який, згідно з пророцтвами, мав бути нащадком Давида. Такий династичний зв’язок став би потужним чинником для поширення християнства, проте євангелисти не вигадували того, чого не було. Врешті-решт, у час написання перших текстів, що згодом увійшли в Євангеліє, ще були живі Марія, апостоли і велика кількість людей, які їх особисто знали — як прихильники нового вчення, так і його вороги. Тому будь-які вигадки євангелистів були б тут же викриті і максимально використані для дискредитації новонароджуваного руху.

— Але ж у християнській літературі можна прочитати про те, що Марія належала до царського роду і виховувалася в Єрусалимському храмі?

Питання про походження Діви Марії виявилося втаємниченим, але ж людей воно надзвичайно цікавило, так само як і подробиці дитинства Спасителя та інші моменти, не відображені в євангеліях. Про це з’явилося багато здогадок, припушень і відвертих фантазій, які ходили як в усних переказах, так і в записах. До цієї надзвичайно цікавої теми ми повернемося у наступній розмові.

----------------------


В тему:

Мова і війна

Спокійно, ви у руках Матриці
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Передчуття Великого джигаду

Фільм і роман «Дюна» як війна людей і психопатів – три вибухові ідеї таємного послання Френка Герберта

Моад’Діб став рукою Господньою – і пророцтво вільних справдилося. Моад’Діб приносив мир туди, де була війна. Моад’Діб приносив любов туди, де панувала ненависть. Він повів свій народ до справжньої...

Останні записи