Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Черги і висока явка українців за кордоном

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

За даними ЦВК, Петро Порошенко отримує 38,23% голосів у закордонному виборчому окрузі. Загалом у голосуванні за кордоном взяли участь 36 713 українців. На закордонних дільницях Праги, Варшави, Лондона, Брюсселя і Тбілісі кореспонденти Радіо Свобода фіксували черги українців, охочих проголосувати.

 

 

Півтори години в черзі і 300 км із Познаня до Варшави, де можна проголосувати. 

Олександр Івахнюк, який живе у Варшаві, пише на своїй сторінці у Фейсбук: "Черга велика, але вона доволі швидко рухається. І вона дуже якась оптимістична і позитивна. Люди спілкуються, немає агресії, криків, нервів".

У Варшаві проголосувало понад 4 тисячі людей. Це рекорд, пише Олександр Івахнюк на Радіо без цензури

"Результати виборів  у закордонному окрузі – друга справа. Перша справа, що стільки самодостатніх, позитивних, красивих у всіх сенсах цього слова громадян України прийшли на виборчу дільницю і стояли по дві години, щоб проголосувати. Оце важливо. Це надихає. Польські громадяни, що спостерігали за цим процесом, вражалися і висловлювали захоплення цікавістю українців до своїх виборів. Я поспілкувався з кількома журналістами. То вони кажуть, що ніколи не спостерігали таких черг у країнах, де масово живуть поляки".

А це - у Кракові 31 березня. 

UAinKrakow.pl стежив, як відбуваються вибори Президента України в Кракові. Це – закордонна виборча дільниця закордонного виборчого округу номер 900071. Тут зареєструвалися 10 133 громадянина України. 

У Польщі всього було утворено 4 виборчі дільниці – у Варшаві, Гданську, Кракові та Любліні.

 

Наші інтереси: 

Українців багато по світу. У Польщі вони продовжують "м'яку окупацію". 

Підписуюсь на новини