Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 1
  • Hits: 1

75-річний киянин Едуард Рудик створює електрокари вартістю 5000 $

Винахідник-ентузіаст Едуард Рудик вже 43 років розробляє бюджетні двомісні електромобілі. Він вже створив 22 машини і мріє про їх серійне виробництво. Максимальна швидкість електрокара - 70 км/год, запас ходу - 100 км.

Розробкою і зборкою автомобілів Едуард Рудик займається все своє життя. Він ніколи не виготовляв нічого на замовлення, всі ідеї - його власні. Основна мета - зробити недорогий міський автомобіль, який коштував би трохи дорожче, ніж мотоцикл, і був би доступний кожному городянину.

Остання розробка Рудика - легкий двомісний електрокар «Панько». Він може стати першою серійною моделлю Рудика - зараз він веде переговори про запуск виробництва першої партії. Для початку - 10 штук в місяць.

«Бензинові і дизельні авто - це минуле, скоро їх не буде. Їм років п'ять залишилося. Сьогодні бум на електричні авто. Вони з'явилися давно, але не можна було їх робити, бо не було акумуляторних батарей. Сьогодні вони є - досить потужні, компактні і недорогі, тому починається нова епоха в автомобілебудуванні», - упевнений Едуард Григорович.

Вже є підприємство, яке готове займатися випуском автомобілів Рудика - це Харківський автомобільний завод, досить великий, який сьогодні займається ремонтом військової техніки.

«Вони до нас приїжджали, і ми домовилися, що за нашими кресленнями вони виготовлятимуть такі автомобілі і будуть продавати їх. Я віддаю їм безкоштовно техдокументацію, ідею - все. Вони можуть самі робити машини і самі продавати. Мені від них нічого не треба. Єдине, що я прошу, - щоб на корпусі була табличка з написом «Рудик» - мені цього достатньо», - каже винахідник.

У команді Рудика - конструктор, інженер, який робить технічну документацію, і кілька робітників - вони займаються безпосередньо зборкою. Комплектуючі закуповують в Китаї у виробника - це самий бюджетний варіант. Таким чином, одна машина, включаючи всі витрати - від закупівлі деталей до збірки - обійдеться на виробництві до $ 5000.

Про ринкову ціну Рудик поки не говорить, але планує, що спочатку націнка буде зовсім невелика - скажімо, $ 1000. А при зростанні попиту ціна також буде рости. Втім, в Європі автомобілі з аналогічними характеристиками коштують від 8000 євро і вище. "А у нас новий електромобіль обійдеться від $ 17 000 до $ 20 000", - говорить Рудик. Тому вважає, що «Панько» може стати гарним вибором для небагатих городян.

Виробництво концепту коштує дешевше, але теж вимагає істотних вливань. Рудик фінансує своє хобі за рахунок основного бізнесу - заводу у Фастові «Аріан», якому 24 роки. «В рік у мене йшло як мінімум по 100 000 грн. Таким чином, за всі ці роки я витратив на своє хобі 2,4 млн. грн.»

За словами винахідника, такі машини - це простота мотоцикла і комфорт автомобіля в одному засобі для пересування. Творіння Рудика мають високу маневреність, займають мало місця і при цьому досить комфортні для пасажирів.

Акумуляторів в «Панько» шість - два попереду і чотири ззаду. На повному заряді машина може подолати 100 км без підзарядки, а заряджаються акумулятори за лічені години.

З елементів управління - тільки запалювання, кермо, дві педалі - газ і гальмо - і важіль перемикання напрямів «вперед-назад», який більше нагадує тумблер, ніж коробку передач. 

Важить такий автомобіль зовсім небагато - всього 350 кг, вся конструкція стоїть на металевому корпусі. Кузов, хоч і пластиковий, але, за словами Олександра, набагато міцніше жесті, з якої сьогодні виготовляють автомобільні кузови. «Такий самий матеріал використовують для виробництва легких літаків. Він не тільки міцний, але і простий в ремонті - поправити вм'ятину можна самостійно, без втручання фахівців-бляхарів. Там, де зламалося, - промазати клеєм, зачистити і зафарбувати. Плюс кузов не схильний до корозії», - каже він.

Зараз команда Едуарда Григоровича шукає інвесторів, які могли б вкласти в першу партію $ 50 тисяч - цього вистачило б на випуск 10 машин. Тоді ноу-хау не довелося б віддавати задарма. Дивно, чому вони не звернуться до краудфандінгу, як це роблять інші. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Comments

Миро Продум's picture

Ще один постіндустріальний проект. Йде до того, що транспортні засоби збиратимемо у власному дворі. Причому кожен робитиме для себе те, що йому найбільше підходить.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Василь Федорiв's picture

Ота китайська iграшка за 20000 баксiв?

"Про ринкову ціну Рудик поки не говорить, але планує, що спочатку націнка буде зовсім невелика - скажімо, $ 1000. А при зростанні попиту ціна також буде рости. Втім, в Європі автомобілі з аналогічними характеристиками коштують від 8000 євро і вище. "А у нас новий електромобіль обійдеться від $ 17 000 до $ 20 000", - говорить Рудик. Тому вважає, що «Панько» може стати гарним вибором для небагатих городян."

Скiльки циклiв зарядки ресурс акумуляторiв?

У нього явно не всi дома.

100 км - запас ходу.

Сьогоднi я б те навiть за дурно не взяв би. Суцiльна морока.

Хай Буде!

Миро Продум's picture

Сергiй Михайлiв wrote:
Скiльки циклiв зарядки ресурс акумуляторiв?
У нього явно не всi дома.
100 км - запас ходу.
Сьогоднi я б те навiть за дурно не взяв би. Суцiльна морока.

Хто знає, може і взяв би, бо вже почав цікавитися: Скільки циклів зарядки?
Чи не замалий запас ходу? Чи не задорого?

Отже, ми вже торгуємось :)

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!