Олена Каганець's picture
Олена Каганець

У грецькому місті Трікала тестують автономні електроавтобуси

Автономні автобуси не схожі на щось високотехнологічне - радше це комбінація фургончика з морозивом та машини для гольфу. Вони рухаються із використанням GPS-позиціонування на швидкості не більше 20 км і використовують додаткові сенсори для уникнення зіткнень із іншими учасниками руху. 

Греція не схожа на країну, що знаходиться на самому вістрі технологічних революцій. Тим більше це складно сказати про восьмидесятитисячне місто Трікала. Проте саме там днями розпочалось тестування автономних електричних автобусів у реальних умовах міського руху. 

Електричні автобуси без водіїв французької компанії CityMobil2 будуть тестуватись в Трікалі до кінця лютого 2016 року. Якщо тести будуть успішними, то вони офіційно стануть частиною міської транспортної інфраструктури. 

Подібні автобуси вже тестувались в контрольованих умовах у Ля Рошелі, Гельсінкі, та Лозанні. Експеримент у Трікалі цікавий саме тим, що автономний громадський транспорт буде тестуватись в умовах міста із доволі вузькими вулицями та великою кількістю велосипедистів, пішоходів та тварин (йдеться перш за все про собак). Поки що десятимісні автобуси їздять по місту без людей, проте незабаром почнеться їх експлуатація із пасажирами. 

Самі автономні автобуси не схожі на щось високотехнологічне - радше на комбінацію фургончика з морозивом та машини для гольфу. Вони рухаються із використанням GPS-позиціонування на швидкості не більше 20 км і використовують додаткові сенсори для уникнення зіткнень із іншими учасниками руху. Маршрут для автономних автобусів у Трікалі становить 2,4 км.

Підписуюсь на новини

Comments

Миро Продум's picture

Яскравий приклад нашого постіндустріального майбутнього: рутину мають виконувати роботи, людина має творити.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!