Lithuanian translation unavailable for ЕЛІТА.

Comments

Арн Спокій's picture

Хто такі ІНТЕЛІГЕНТИ.
У стародавньому Римі основною силою держави була армія. І служили в цій армії всі громадяни Риму. Якщо ти не служиш або не працюєш на армію Риму, то ти не громадянин Риму і не римлянин, відповідно. Ось і вся система Римської держави.
Римська армія, в свою чергу, складалася з легіонів, легіони з когорт, когорти з центурій, центурії з манипул. Звідси і поняття! Маніпулювати ". Легіон складався з 5 когорт, когорта з 10 центурій, центурія з 10 манипул, маніпула з 10 легіонерів.
Виходячи з цього, можна розрахувати чисельний склад легіону - це 5.000 воїнів. Воїни всередині легіону поділялися на новачків, навчених, досвідчених, ветеранів та еліту.
Новачки становили зазвичай першу когорту, у другій когорті билися воїни, побувавши в битві, в третій когорті билися воїни, побувавши в декількох боях, в четвертому когорті билися воїни, за плечима яких цілі кампанії. І, нарешті, п'ята когорта або, по-іншому, "непереможна когорта" або "остання тисяча".
Це когорта складалася з найдосвідченіших воїнів, воїнів, за плечима яких були не тільки компанії, а цілі війни, і вступала в бій ця когорта у вирішальний момент сутички і саме вона вирішувала результат бою.
Ця когорта ніколи не відступала без наказу - вона перемагала супротивника або гинула! Тому вона і називалася "непереможної", тому її не можна було перемогти. Її можна було тільки знищити.
А знищивши останню когорту легіону - противник знищував весь легіон, тому основний кістяк легіону - це саме ті воїни, які й були хранителями орла легіону. Так от, саме воїни останньої когорти легіону і називалися в стародавньому Римі інтелігентами.
Чому ж ці воїни називалися інтелігентами, тобто "Розуміючими"?
А дуже просто. Цим людям не треба було нічого пояснювати, вони самі все знали і розуміли, що їм робити, і коли робити. Їм не треба було пояснювати як побудуватися черепахою; їм не треба було пояснювати коли піднімати щит, а коли ні; їм не треба пояснювати, як розімкнути лад і, як його стулити, їм не треба пояснювати коли їм треба дістати гладій, а коли працювати пілумом.
Ці воїни самі все знали, все розуміли, і саме тому їх називали розуміючими, тобто, інтелігентами.
І саме на цих воїнах трималася міць Риму. З цих воїнів набиралася преторіанськаї гвардія і когорти сенату. Бути інтелігентом, тобто, воїном останньої когорти, вважали за честь для себе патриції, сенатори, трибуни, цензори, претори і т.д.
Тобто, бути воїном останньої когорти - означає бути професіоналом у військовій справі найвищого класу, бути гідним плечем до плеча боротися поруч з кращими людьми Риму і це значить бути самому - представником кращих людей Риму.
Інтелігенція - це становий хребет Римської Імперії. Інтелігенція - це скелет римського суспільства. Інтелігенція - це те, на чому стояв Рим.

Найвища влада - влада над собою.

Майя Українська's picture

Дякую.

Радіймо! Тільки шляхом творення сьогодення, майбутнє вітаємо чистотою, світлом перемагаємо!

Ія Подолянка's picture

Пройшло 10 років з часу написання статті.Цікаво було б почути його висловлювання на даний момент.Попри всі інші рзмірковування вражаючим є приклад про відбір ватажка у вовчій зграї.В даному випадку вовки діють(як сказав би І.Каганець)природовідповідно.Чому? Бо в іхній популяції не має противника "диявола"Чи в усіх популяціях тваринного світу існує такий принцип як у вовків?