Ігор Каганець's picture
Ігор Каганець
  • Visits: 126
  • Hits: 143

Золотий перетин і контрольна сума Євангелія – індикатор правильного очищення й відновлення цілісності Послання

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Ісус передбачив фальсифікацію Євангелія і те, що в далекому майбутньому – в епоху високих технологій – Євангеліє буде очищене від вставок і зібране в цілісний документ. Для того, щоб майбутні дослідники мали критерій правильного виконання очищення і збірки чотирьох текстів у цілісний твір, Добра Новина чітко структурована на три частини й містить контрольну суму.

201226zolotyyperetyn.jpg

Золотий перетин
Золотий перетин

Попередні статті:

Згідно з хронологією, Добра Новина розділяється на три етапи, кожен з яких описує події на відповідній території:

1) піднесення у Царство боже (простір волі) відбувається в Галілеї та околицях,

2) викриття дітей диявола (простори пригод і боротьби) відбувається в Єрусалимі – столиці Іудеї,

3) повернення у простір Царства божого відбувається знову ж таки в Галілеї.

У просторі волі в Галілеї

Почнімо з першого етапу. Він описує події від самого початку до входження Ісуса в Єрусалим. Усе відбувається в Галілеї та, частково, на її околицях, зокрема в Переї, яка також належала до держави галілейського правителя Герода Антипи.

Усі ці події мають світлий, гармонійний, чудесний характер, що властиво для простору волі. Нагадаємо, що в Євангелії цей найкращий простір подій позначається терміном Царство боже.

Виразне піднесення учнів у простір Царства божого відбулося після повернення з Витавари, що на Йордані в Переї, де учні з Ісусом святкували літнє сонцестояння, по-нашому – свято Купайла. Кращих 12 учнів Ісус призначив апостолами, тобто офіційними представниками Школи. Це відбулося незабаром після дня літнього сонцестояння, тобто у кінці червня 30 року.

Для того, щоб учні переконалися в реальності простору подій Царства божого, Ісус послав їх на проповідь у галілейські міста і села. При цьому наказав їм не брати з собою в дорогу нічого окрім палиці – цього традиційного символу духовної влади. Все необхідне вони мали отримати на місці, причому легко і невимушено, бо так працює Простір волі :

«Оцих дванадцятьох Ісус покликав і став їх посилати по двоє, даючи їм владу над нечистими духами, і наказав їм: Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство боже близько. Оздоровлюйте недужих, воскрешайте мертвих, очищайте прокажених, бісів виганяйте. Ви взяли як дар – як дар давайте. Не беріть ні золота, ні срібла, ні дрібних грошей у череси ваші. Одягайте сандалії, і не беріть ні додаткової одежі, ні взуття, ні торби на дорогу, ні хліба, крім самої палиці. Як зайдете в яке місто чи село, спитайте, хто в ньому достойний, і там перебувайте, поки вийдете. Входячи ж у дім, вітайте його, кажучи: Мир дому цьому! І як той дім достойний, хай ваш мир зійде на нього; а як недостойний, хай ваш мир до вас вернеться. Як хто вас не прийме й не послухає ваших слів, то ви, виходячи з дому чи з міста, обтрусіть порох із ніг ваших. Вони ж вийшли і проповідували всюди Добру Новину та оновлення, виганяли численних бісів і чимало хворих оздоровлювали».

Легкість, радість, достаток і безпека – це характерні ознаки Царства божого. Їх нема в нижчих просторах подій.

У просторі боротьби в Єрусалимі

Другий етап євангельської оповіді починається з приходом учнів у Єрусалим. Ісус попереджає їх про кардинальну зміну ситуації: «Як я вас посилав без калитки, без торби, без взуття, хіба вам чого бракувало? Нічого, – відповіли. І він до них промовив: Тепер же хто має калитку, хай візьме так само й торбу; хто ж не має, хай продасть свою одежу й купить меч». Як бачимо, для того, щоб апостоли краще усвідомили факт переходу в нижчий простір подій, Ісус застосував традиційні символи: «калитка й одіж» – символ миру, «торба і меч» – символ війни.

Водночас Ісус нагадує учням про наступне планове повернення у Царство боже в Галілеї:

«І, взявши чашу, воздав хвалу й мовив: Візьміть її й поділіться нею між собою, бо, кажу вам: не питиму віднині з цього виноградного плоду аж до того дня, коли питиму його з вами новим у Царстві божім». Слово «новим» означає «в оновленому тілі після воскресіння», а «у Царстві божім» означає «у просторі волі».

«Тоді Ісус сказав їм: Усі ви потрапите у безвихідь цієї ночі, але після мого воскресіння я випереджу вас у Галілеї». Йдеться про те, що після воскресіння треба швидко повертатися в Галілею, – і не просто швидко, а дуже швидко – наввипередки. Для заохочення швидкого переміщення Ісус вводить елемент ігрової змагальності: він говорить учням, що як би вони швидко не бігли, а він таки прийде першим.

Як ми вже знаємо, для позначення простору волі Ісус застосовує термін «Царство боже». Натомість для позначення простору боротьби Ісус вживає термін «світ»: «Хай не тривожиться серце ваше й не лякається! Ви чули, що я вам сказав: відходжу і до вас повернуся. Уставайте, ходімо звідси! Ось надходить година, і вже тепер вона, коли ви розсієтеся кожен у свій бік і мене лишите самого. Та я не сам, бо зо мною Батько. Сказав я вам це, щоб ви були спокійні щодо мене. У світі на вас тиснутимуть. Але дерзайте! Я переміг світ».

Повернення в Галілею

Після воскресіння Ісуса учні швидко повернулися з Єрусалима в Галілею в наперед визначене місце: «І одинадцять учнів пішли в Галілею, куди їм призначив Ісус». Тут було гарно, радісно і безпечно. Ось як про цю зустріч розповідає Євангеліє:

«Пізніше з’явився він також і одинадцятьом, коли вони були за столом. Як звечоріло, і двері були зачинені там, де були учні, прийшов Ісус, став посеред них. Вони, схвильовані, гадали, що привида бачать. Та він сказав їм: Та це ж я! Доторкніться до мене та збагніть, що привид тіла й кісток не має, як бачите, що я маю. І зраділи учні, побачивши Господа. А як вони з радощів іще не йняли йому віри й дивувались, він сказав: Чи не маєте тут чого їсти? Вони подали йому стільникового меду. Він узяв і їв перед ними». Ісус таки випередив апостолів, як і обіцяв: коли вони увійшли до будинку і зачинили за собою двері, Ісус спокійно вийшов до них з іншої кімнати, бо прийшов раніше і вже був на місці.

Після цієї зустрічі Ісус продовжив навчання з оновленим складом учнів: «По тому Ісус явився своїм учням при Галілейському морі. Явився ж так: Симон Петро, Тома, на прізвисько Близнюк, Натанаїл з Кани Галілейської, сини Заведея і двоє інших його учнів були разом...» (Іван 21.1-2). Судячи з того, що підняли тему практичного безсмертя, це було навчання вищого рівня складності.

Золотий перетин

Як бачимо, згідно з хронологією розгортання подій євангельський текст виразно розділяється на три частини. Цікаво простежити співвідношення кількості букв у кожній частині:

  • 1) Галілея – 59%,
  • 2) Єрусалим – 38%,
  • 3) Галілея – 3%.

Як бачимо, співвідношення подій у Просторі волі (59+3) та в нижчих просторах (38) співвідноситься як 62 до 38. Це відповідає Золотому перетину 62:38.

Контрольна сума

Навіщо в Євангеліє закладено це співвідношення? Навряд чи для загальної гармонії – її неможливо відчути при читанні такого великого тексту. Набагато ймовірніше, що йдеться про різновид «контрольної суми».

Нагадаємо, що контрольна сума – це деяке значення, розраховане на основі набору даних з використанням певного алгоритму, що використовується для перевірки цілісності даних при їх передачі або збереженні. У нашому випадку в ролі контрольної суми застосована фундаментальна константа «золотого перетину».

Ми вже знаємо, що Ісус передбачив фальсифікацію Євангелія і розповів про це учням у поясненні притчі про пшеницю і кукіль. Для інформаційного захисту текст Євангелія було розділено на 4 компоненти, кожен з яких поширювався як самостійний твір з чотирьох різних географічно віддалених центрів і, ймовірно, з деякою часовою затримкою для приховання захисного задуму.

При цьому передбачалося, що в далекому майбутньому – в епоху високих технологій – Євангеліє буде очищене від вставок і зібране в цілісний документ. Для того, щоб майбутні дослідники мали критерій правильного виконання очищення і збірки в цілісний твір, Євангеліє чітко структуроване на три частини й містить контрольну суму співвідношення «Галілея–Єрусалим» у вигляді Золотого перетину 62:38.

Продовження: Діти Божі та діти диявола, або Хто такі фарисеї, психопати, рибоголові та рептилоїди згідно з Євангелієм

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Пізнаємо Добру Новину і застосовуємо для творення нового світу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Паперовий альманах «Гартленд»: як замовити і отримати поштою

У паперових випусках «Гартленду» зібрані найкращі статті «Народного Оглядача» з метафізики, релігії, магічної традиції, націоналізму, расології, біоритмології, оздоровлення, правильного харчування,...

Comments

Андрій Гарас's picture
0
No votes yet
Submitted by Андрій Гарас on 27 December, 2021 - 10:56

Дякую за статтю, Ігоре!
Це цілком логічно, що натхненний Святим Духом твір - Євангеліє, має такий критерій співвідношення тексту як Золотий перетин. Ймовірно апостол Іван, виконуючи остаточне редагування тексту, разом з Ісусом заклали це співвідношення в Добру Новину.
Ще мені спало на думку: коли Ісус запропонував учням після свого воскресіння позмагатися у швидкості при поверненні в Галілею, це може бути символічним відображенням такого факту: що для руху до Царства божого потрібно прикладати найбільших зусиль щоб якомога швидше в нього потрапити (повернутись для тих, хто хоча б раз його відчув). При цьому рух до Царства божого цілком може бути здійснений у формі змагальності, тобто радісної гри.

Радіймо життю граючи!

Андрій Гарас's picture
0
No votes yet
Submitted by Андрій Гарас on 27 December, 2021 - 11:10

Ігоре, а епізод з воскресінням Лазаря, що відбувся в Іудеї, але, правда, у поселенні Витанія, до якого блоку тексту відноситься?

Радіймо життю граючи!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 27 December, 2021 - 13:25

Все, що до входу в Єрусалим, належить до першого етапу. Другий етап стосується тільки Єрусалима.

Андрій Гарас каже:
Ігоре, а епізод з воскресінням Лазаря, що відбувся в Іудеї, але, правда, у поселенні Витанія, до якого блоку тексту відноситься?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 27 December, 2021 - 19:12

Дуже важливо, що у нас є числовий індикатор правильності очищення Доброї Новини.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Андрій Гарас's picture
0
No votes yet
Submitted by Андрій Гарас on 27 December, 2021 - 20:41

Цікаво, Ігоре, як ти прийшов до цієї думки, що він повинен бути?

Радіймо життю граючи!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 27 December, 2021 - 21:17

Я досліджував структуру Євангелія і виділив три виразні, якісно відмінні частини. Потім вирішив підрахувати кількість знаків у кожній з них. Співвідношення 63:37 одразу ж навело на думку, що це Золотий перетин. Далі залишилося з'ясувати його призначення. Найпростіша відповідь – контрольна сума.

Це я зараз так логічно пояснюю (раціоналізую). Насправді головний чинник – не логіка, а голос власного духу.

Андрій Гарас каже:
Цікаво, Ігоре, як ти прийшов до цієї думки, що він повинен бути?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Роман Давидюк's picture
0
No votes yet
Submitted by Роман Давидюк on 28 December, 2021 - 07:27

Дякую Ігоре за статтю. Хочу висловити свою думку на рахунок співвідношення. На скільки мені відомо то правильне співвідношення саме 63:37. Так принаймі кажуть наприклад домінування чоловічих гормонів над жіночими у чоловіків. І навпаки. Звідки 62:38? Хоча я можу помилятися.

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 28 December, 2021 - 11:52

Якщо точніше, то 61,8:38,2. Тут багато про Золотий перетин (різними мовами) https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_ratio

Роман Давидюк каже:
Дякую Ігоре за статтю. Хочу висловити свою думку на рахунок співвідношення. На скільки мені відомо то правильне співвідношення саме 63:37. Так принаймі кажуть наприклад домінування чоловічих гормонів над жіночими у чоловіків. І навпаки. Звідки 62:38? Хоча я можу помилятися.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Володимир Світлий's picture
0
No votes yet
Submitted by Володимир Світлий on 28 December, 2021 - 10:55

1) піднесення у Царство боже (простір волі) відбувається в Галілеї та околицях,
2) викриття дітей диявола (простори пригод і боротьби) відбувається в Єрусалимі – столиці Іудеї,
3) повернення у простір Царства божого відбувається знову ж таки в Галілеї.

Схоже ,що другий етап був необхідний для закріплення отриманих знань і навичок в екстремальних умовах, та впевненості у тому ,що це працює і це фантастично.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 28 December, 2021 - 11:55

Так, це потрібно було для навчання. Проте маємо розуміти, що Ісус навчав не на штучних прикладах, а шляхом вирішення конкретних актуальних завдань. Про це буде наступна стаття.

Володимир Світлий каже:
1) піднесення у Царство боже (простір волі) відбувається в Галілеї та околицях,
2) викриття дітей диявола (простори пригод і боротьби) відбувається в Єрусалимі – столиці Іудеї,
3) повернення у простір Царства божого відбувається знову ж таки в Галілеї.
Схоже ,що другий етап був необхідний для закріплення отриманих знань і навичок в екстремальних умовах, та впевненості у тому ,що це працює і це фантастично.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 30 December, 2021 - 16:06

Чи можемо припустити, що фальсифікатори застосували протилежну "контрольну суму" у вигляді кількості вставок, яку виразили у вигляді "антизолотого перерізу"? Кількість вставок уже більше 50%.

Можливо, фальсифікатори застосували "стару, як світ" свою улюблену техніку — техніку бойової спецпропаганди. Вона відома під різними назвами: "Метод «гнилого оселедця», чи Метод «перевернутої піраміди», чи Метод «великої брехні», чи "Принцип «40 на 60»", чи "Метод «абсолютної очевидності»".

У своїх фальсифікаціях, фальсифікатори дуже спішили, тому переплутали співвідношення до "60 на 40", чи свідомо перевернули до "антизолотого перерізу"???

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 30 December, 2021 - 21:09

Фальсифікатори діяли похапцем і, скоріше всього, не мали часу все ретельно підраховувати. Можливо, завдання полягало в тому, щоб вставок було гарантовано більше, ніж половина.

Арсен Дубовик каже:
Чи можемо припустити, що фальсифікатори застосували протилежну "контрольну суму" у вигляді кількості вставок, яку виразили у вигляді "антизолотого перерізу"? Кількість вставок уже більше 50%.
Можливо, фальсифікатори застосували "стару, як світ" свою улюблену техніку — техніку бойової спецпропаганди. Вона відома під різними назвами: "Метод «гнилого оселедця», чи Метод «перевернутої піраміди», чи Метод «великої брехні», чи "Принцип «40 на 60»", чи "Метод «абсолютної очевидності»".
У своїх фальсифікаціях, фальсифікатори дуже спішили, тому переплутали співвідношення до "60 на 40", чи свідомо перевернули до "антизолотого перерізу"???

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 30 December, 2021 - 21:17

Сьогодні виявив ще кілька великих вставок, зокрема, про друге помноження хлібів. Результат підрахунку: 62,06 до 37,94. Це означає, що ми впритул наблизились до фінішу відділення пшениці від куколю. Зверніть увагу, що це відбулося в самому кінці 21-го року:

Цифрона 21
Двадцять перший
Термін стік
Фініш – зупинка
Осмислення – усвідомлення
Повна корекція
Аналізуємо!

Тепер уже можна робити повну корекцію Доброї Новини.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Андрій Гарас's picture
0
No votes yet
Submitted by Андрій Гарас on 31 December, 2021 - 19:55

Це нові вставки?
Чи буде по цьому питанню нова окрема стаття?

Радіймо життю граючи!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 31 December, 2021 - 21:51

Так, це нові важливі вставки. Якщо треба, можу написати окрему статтю.

Андрій Гарас каже:
Це нові вставки?
Чи буде по цьому питанню нова окрема стаття?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Андрій Гарас's picture
0
No votes yet
Submitted by Андрій Гарас on 1 January, 2022 - 09:14

Я думаю було б дуже цікаво!

Радіймо життю граючи!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 31 December, 2021 - 12:40

Уточнив текст цієї статті щодо співвідношення трьох частин Доброї Новини.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 31 December, 2021 - 14:36

Цікаво, що в більшості перекладів вираз "Γενεὰ πονηρὰ" ("порода злобна") перекладається як «рід лукавий», тобто хитрий, брехливий, нещирий.
Вочевидь, злобність і лукавство – це різні слова.
Від слова "πονηρός" (понерос, зло) походить назва книги Анджея Лобачевського "Політична понерологія: Наука про природу зла, пристосованого для досягнення політичних цілей». Ця книга розповідає про психопатів у політиці.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 31 December, 2021 - 14:50

Щодо слова "Γενεὰ" – у перекладі Хоменка застосоване слово "поріддя", а у Куліша і Пулюя – "кодло" (тут різні переклади). Вочевидь, слова "поріддя" і "кодло" застосовуються для опису тварин, а не людей.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Андрій Гарас's picture
0
No votes yet
Submitted by Андрій Гарас on 31 December, 2021 - 19:52

Очевидно, Ісус неспроста використовував саме ці вирази: Він ясно розумів, з ким саме має справу!
Добра Новина - це, мабуть, перший твір, в якому, якщо вдумливо аналізувати, чітко проявляється протистояння людей і надтварин (інтелісів)!
Дещо подібне знаходимо у Френка Герберта і Джона Толкіна.

Радіймо життю граючи!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 31 December, 2021 - 21:54

Саме так. Ісус чітко розумів, що має справу з психопатами і що в майбутньому відбудеться їх проникнення у структури управління людьми.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Микола Стригунов's picture
0
No votes yet
Submitted by Микола Стригунов on 6 January, 2022 - 15:32

Цитата:
Саме так. Ісус чітко розумів, що має справу з психопатами і що в майбутньому відбудеться їх проникнення у структури управління людьми.

- Чому в майбутньому? Вже тоді вони керували Юдеєю, та, почасти, Римом. Варто лише звернути увагу на релігію Риму. І, варто згадати той факт, що карфагеняни , після зруйнування Карфагену, трохи згодом, за кілька десятків років, стали жерцями у Римі. Ті самі карфагеняни, що спалювали немовлят.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Андрій Гарас's picture
0
No votes yet
Submitted by Андрій Гарас on 31 December, 2021 - 19:48

Я от сьогодні тільки замислився: фарисеї та первосвященники, маніпулюючи свідомістю людей, рекламуючи Єрусалимський храм як культовий центр (псевдорелігійний), мали надприбутки. На що вони їх тратили? Це ж величезні суми грошей?
Але якщо взяти до уваги, що це були інтеліси, стає зрозуміли куди дівались ці фантастичні фінанси, адже одним із їхніх головних стимулів є задоволення, а також влада.
Це дивовижно, як безсовісно можна жити!

Радіймо життю граючи!

Ігор Каганець's picture
0
No votes yet
Submitted by Ігор Каганець on 31 December, 2021 - 21:57

Сьогодні маємо той самий "єрусалимський храм" – глобальну аферу з пседорелігією трансгуманізму під керування психопатів.

Андрій Гарас каже:
Я от сьогодні тільки замислився: фарисеї та первосвященники, маніпулюючи свідомістю людей, рекламуючи Єрусалимський храм як культовий центр (псевдорелігійний), мали надприбутки. На що вони їх тратили? Це ж величезні суми грошей?
Але якщо взяти до уваги, що це були інтеліси, стає зрозуміли куди дівались ці фантастичні фінанси, адже одним із їхніх головних стимулів є задоволення, а також влада.
Це дивовижно, як безсовісно можна жити!

Все, що робиться з власної волі, – добро!