Важливість: 
3
Німецький історик розкритикував заяви Меркель про “комерційний Nord Stream 2”

Попри всі заяви про підтримку, ситуація в німецькому політикумі є несприятливою для України. Путін - це «майстер-хореограф», який використовує всі протиріччя Заходу, заявив німецький історик, філософ і письменник Карл Шльогель.  

«Я вважаю дуже нестабільною і небезпечною ситуацію в Німеччині. З різних причин», - цитує Шльогеля Укрінформ.

Шльогель перелічив моменти, які обтяжують ситуацію: уявлення про існування історично «особливих відносин» між Росією та Німеччиною; старий комплекс провини за нацистів саме перед «росіянами» через Другу світову війну; намагання заробляти гроші, чому заважають санкції.

«Я вважаю дуже поганим те, що бізнес-елітою здійснюється «параполітика». І для мене уособленням цієї параполітики є Герхард Шрьодер», - заявив письменник.

Також він не оминув критики на адресу канцлерки Ангели Меркель, нагадавши про її твердження, що «Північний потік 2» є суто комерційним проектом.

«Це просто абсолютно відверто неправильно: «Північний потік 2» - це політичний проект, і йому справедливо чинять опір представники балтійських країн, Польщі, України», - підкреслив Шльогель.

Він зазначив, що Путін - це «майстер-хореограф», який використовує всі протиріччя Заходу, при цьому, Росія є насправді слабкою державою, єдиною силою якої є військова загроза і слабкість Заходу.

Але попри весь скептицизм, Шльогель сподівається, що Німеччина все ж таки проводитиме послідовну політику збереження санкцій.

Наші інтереси: 

Розуміти, що Nord Stream-2 – це не так комерція, як геополітика і безпека. Цей проект необхідно заблокувати.  

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка