Важливість: 
2

Категорія:

Випливла таємна домовленість ЄС щодо газопроводу Путіна

Німеччина і Франція врегулювали суперечку навколо російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2" і досягли компромісу щодо поправок до Газової директиви ЄС, запропонувавши нову редакцію, яка не блокує російський проект.

Як повідомляє німецьке видання NTV, у такий спосіб Німеччина буде приймати всі рішення, які стосуються будівництва російського газопроводу.

Документ дасть можливість уникнути кризи між Парижем і Берліном і дозволить Франції підтримати поправки до Газової директиви ЄС, зазначає видання.

Суть пропозиції Німеччини і Франції полягає в тому, що країна, на території якої розташований пункт отримання газу з морського газопроводу, отримає право вибору формули застосування до цього проекту правил Газової директиви ЄС і можливих винятків із неї. У випадку "Північного потоку-2" цією країною є Німеччина.

Виходить, що Берлін і Париж домовилися, що всі рішення щодо "Північного потоку-2" прийматиме Німеччина.

Як повідомив кореспондент "Радіо Свобода" в Брюсселі Рікард Йозвяк, процес про внесення змін до газової директиви ЄС таким чином вдалося розблокувати.

"Рада ЄС узгодила мандат на початок переговорів з Європарламентом щодо змін в газовій директиві. Французько-німецька пропозиція розблокувала процес", - написав він у Twitter.

"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав — України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн — через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини, нагадує Обозреватель.

Проект оцінюється у 9,5 мільярда євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів — 4,75 мільярда євро.

Наші інтереси: 

Знати, хто є хто. Розуміти небезпеки. Передбачувати наслідки. Грати на випередження. Творити Міжмор'я.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка