Чому підсвідомість ігнорує частку «не», або Коли починається паніка?
Як тільки виникає потреба діяти, то наше мислення негайно звертається до підсвідомості, швидко знаходить там відповідний шаблон і негайно його реалізує. Все відбувається легко, швидко, точно. В результаті поведінка більшості людей майже на 100% контролюється підсвідомістю.
– Наскільки серйозна ця «автоматична більшість»?
– Статистика свідчить, що до самостійного, критичного мислення спроможні не більше 5% населення, натомість решта 95% з задоволенням підлаштовується під існуючі норми і шаблони.
– В якому вигляді «банк підсвідомості» зберігає готові рішення?
– Підсвідомість накопичує і зберігає інформацію у вигляді образів, відчуттів і емоцій. Якщо вони відсутні, то для підсвідомості така інформація просто не існує.
Прикладом є заперечувальні частки НІ, НЕ, БЕЗ. У них відсутні образи, емоції та відчуття, вони енергетично порожні, а тому ігноруються підсвідомістю. Наприклад, для підсвідомості фрази «не бійся» і «бійся» несуть той самий сенс. Психологи знають, що замість «не стріляй» треба казати «опусти зброю». Підсвідомість не знає заперечення. До речі, майбутнього часу вона теж не знає.
– Виходить, якщо казати «Не бери», то підсвідомість це сприймає як «бери»?
Так. Підсвідомість реагує на ключове слово «бери», вбирає енергетику цього слова і сприймає його як команду до дії. Фактично твердження «не бери» енергетично звучить як «бери».
Особливо це характерно для дітей. Коли я ще був учнем молодших класів, нас повезли автобусом на якусь екскурсію. На самому початку подорожі водій строго попередив, щоб діти в жодному разі не викручували копійками шурупи зі спинок крісел. І що ви думаєте: майже всі дістали копійки і почали викручувати шурупи.
– Але ж у нашій мові так багато заперечувальних часток. Що з цим робити?
Треба старатися їх уникати, натомість використовувати стверджувальні конструкції. Замість «не бійся» казати «сміливіше», замість «нечесний» – брехливий, замість «нерозумний» – дурний. Так само замість «неначе» треба казати «наче», а замість «немає» – «нема».
Якщо ж відсутні потрібні слова, то треба творити нові або актуалізувати давні. Наприклад, в українській мові є дивовижне слово «небезпека». Подвійне заперечення! «Пека» – це коли пече, безпека – це відсутність «пека», а небезпека – це коли нема відсутності «пека». Якщо мислити логічно, то замість химерної конструкції «небезпека» треба вживати лаконічне і однозначне «пека».
Мова, слова якої несуть точний сенс і правильно засвоюються підсвідомістю, називається Сенсар. Це мова Золотої ери, засіб мислення і спілкування нової раси. Вона буде зручна не лише для людей постіндустріальної формації, а й для комп’ютерів. Текст, написаний цією мовою, буде поєднувати лаконічність і однозначність. Творімо разом мову Сенсар!
– А як щодо заголовка цієї статті. То коли починається паніка?
Вона починається після слів «без паніки» :)
Продовження: «Десять заповідей божих»: походження, сенс, дія
Іларіон Павлюк у к/ф "Планета мавп. Куди поділися розумні діти?" про вживання заперечувальних часток:
Пізнаємо закони мислення, вдосконалюємо мову.