Слово «Гартленд» (англ. Heartland) означає  «серцевинна земля», «стрижнева країна», «серце світу». Це термін геополітики – науки про вплив географічного середовища на політичне життя держав. Оскільки це середовище неоднорідне, то є особливо важливі, ключові території, володіння якими дозволяє контролювати навколишні обшири. Серед цих ключових територій є найголовніша, яка й називається Гартлендом.

150208_vitebskyy_krayeznavchyy_muzey.jpg

Сварга - символ Центру (Вишивка на сорочці, Вітебський краєзнавчий музей)
Сварга - символ Центру (Вишивка на сорочці, Вітебський краєзнавчий музей)

Це місце, де розгадуються всі загадки. Тут зв’язок між цим Всесвітом і наступним (Френк Герберт).

Термін Гартленд вперше застосував британський географ і професор Оксфордського університету Гелфорд Маккіндер у статті «Географічна вісь історії» 1904 року. У 1919 році він сформулював геополітичну максиму: «Хто контролює Східну Європу, той керує Гартлендом. Хто контролює Гартленд, той керує Світовим островом. Хто контролює Світовий острів, той керує Світом».

Подальший розвиток геополітичної теорії народив багато її модифікацій, зокрема, різні школи по-своєму бачили розташування Гартленда. Важлива сама ідея, що є країна, володіння якою дозволяє суттєво впливати на всю земну цивілізацію.

Оскільки ця країна так важлива для глобальної політики, то природно, що світові гравці зацікавлені приховувати її фактичне розташування. Поширювані публікації можуть бути звичайною дезінформацією з метою приховання справжнього місцезнаходження Гартленда. І це природно: якби ви дізналися про скарб, то тримали б його місцезнаходження в таємниці.

Згідно з прадавньою езотеричною доктриною, Серце Землі – Центр Світу – після завершення Золотої доби утаємничується. Він не зникає: просто інтенсивність його духовного світіння зменшується і зливається з навколишніми тлом. Проте на початку нового циклу Пульсар серцевинної землі спалахує і стає видимим для всього людства. Звідси легенди, що осьова країна періодично то «ховається у глибині», то «виринає на поверхню» для творення нового світу.

Відтак справжній Гартленд може бути невідомим для світових центрів сили, а тому оприлюднені твердження про його локалізацію – це тільки пошукові гіпотези. Той, хто знає розташування планетарного Центру, не говоритиме про нього, а спробує якомога тихіше ним заволодіти, поширюючи навколо «димову завісу».

Як бачимо, уявлення про Гартленд існувало задовго до появи геополітики. В античні часи цю серцевинну землю називали іменем Гіперборія. Так, видатний вчений античності Клавдій Птоломей (ІІ ст.) писав у своїй «Географії»: «За Сарматським океаном... є легендарна країна наших предків гіперборіїв, горнило народів, кузня народів світу. Там з Ріпейських гір виходять великі річки, а вздовж їх – найславніші у світі луки з незліченними стадами худоби. Там родючі поля серед великих лісів, і ніде земля не дає більших урожаїв. Звідси поширилося вміння обробляти землю і кувати метал». Сарматським океаном тоді називали Балтійське море. Середину Ріпейських гір Птолемей визначає приблизно на широті 55° і на 30-40° східної довготи – приблизно «як у гір Тавриди». Очевидно, що  йдеться про Валдайську височину, звідки бере початок Дніпро та інші річки.

Давньогрецький поет Піндар (V ст. до н. е.) писав, що гіперборії художньо обдаровані, їхнє блаженне життя супроводжується піснями, танцями, музикою, бенкетами, веселощами і побожними молитвами.

Давньоримський учений Пліній Старший (I ст. н. е.) у своїй «Природній історії» писав, що гіперборії можуть жити надзвичайно довго, ніколи не хворіють, а вмирають тільки від пересичення життям.  

Геродот (V ст. до н. е.) розповідає, що гіперборії загортали священні дари у пшеничну солому. Це вказує на те, що хліборобство вважалося у них вельми шановною і богоугодною справою.   

Ознакою Гартленда є природні багатства, родюча земля і потужний людський потенціал. Тому ця земля періодично переживає демографічні вибухи і хвилі розселення на навколишні території. У такий спосіб по всьому світу поширюються вищі знання, культура, технології, мова, писемність, генофонд.

Як показав видатний знавець сакральної традиції Рене Генон, символом Центру є сварга (свастя, свастика), адже вона зображує непорушну вісь, навколо якої обертається світ. Відтак сварга є символом Гіперборії («Цар світу», 1927).

У духовному плані Гіперборія символізувала вищий стан свідомості – Царство боже. Священними птахами Гіперборії були Сокол і Лебедь. Сокол – символ Творця Всесвіту і Святого Духа, який від Нього сходить.

В індоарійській традиції Лебедь (на санскриті – «Ганса») символізує людину, яка досягла божественного просвітління. Подібно лебедю, який однаково вольно почувається на землі й на воді, просвітлена, реалізована людина вольно почувається і в цьому світі, і в океані духу. Отже Лебедь – символ чистої, шляхетної, святої людини  – гіперборія. Тому країну гіперборіїв ще називають Лебедією.      

Згаданий вище поет Піндар прямо називає гіперборійців «служителями Аполлона». Лебедь – син сонцебога Аполлона Гіперборійського і «Сонячної Землі» (Підсоння). Лебедь висиджує «Яйце Світу» – повідомляє Рене Генон у книзі «Символи Священної науки» (розділ 12. Земля Сонця). У перекладі з символічної мови це означає, що народ гіперборіїв, поєднуючи сонячну духовність і земну шляхетність, творить зародок (яйце, яйцеклітину,  зерно) нового світу. Гартленд – це Країна-Яйце. 

Продовження: Де розташована Країна-Яйце – країна Оу

Додатково: 

Наші інтереси: 

Розуміти Україну та її потенціал. Символіка - це сконцентрований світогляд. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка