Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Зеркаль в Гаазі: Росія не виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права

Категорія:

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

На слуханнях Арбітражного трибуналу в Гаазі у справі про імунітет трьох українських військових кораблів і 24 членів їх екіпажів заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що Росія не виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права.

191123-olenazerkal.jpg

Олена Зеркаль
Олена Зеркаль

Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прес-службу МЗС України.

«Росія не виконала наказ Трибуналу. Натомість Росія тримала членів екіпажів суден ще чотири місяці, перш ніж остаточно звільнити їх у вересні.

Навіть сьогодні Росія не виконала наказу ITLOS, оскільки вона поставила умови звільнення членів екіпажів суден.

Аналогічно, хоча три дні тому – майже рік, до дня, коли 25 листопада 2018 року було захоплено військово-морські судна України – Росія звільнила «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу», вона досі не виконала Наказ. Це пов’язано з тим, що перш ніж звільнити судна, в порушення Наказу ITLOS, Росія вилучила з суден зброю, комунікаційне обладнання, документи тощо. Все це залишається в Росії», – мовиться у повідомленні.

На думку української влади, Росія продовжує порушувати Конвенцію ООН з морського права (UNCLOS).

«Росія продовжує порушувати UNCLOS. Росія продовжує заперечувати імунітет членів екіпажів наших суден і продовжує їх кримінальне переслідування за ті дії, які вони здійснювали під час перебування на борту українських військово-морських суден. І вона продовжує відмовлятись від повернення в Україну комунікаційної техніки, яка потребує захисту, та інших матеріалів, вилучених із суден.

Для того, щоб покласти край цьому триваючому порушенню UNCLOS, Україна має право на остаточне, обов'язкове рішення про те, що Росія порушила статті 32, 58, 95 та 96 Конвенції», – повідомили в МЗС України.


Як зазначає Олена Зеркаль, Росія оскаржуватиме український меморандум.

«Від моменту подачі нами меморандуму у росіян буде три місяці для того, щоб скористатись своїм правом і висловити заперечення щодо юрисдикції – зіграти в їхню улюблену гру оспорювання права Арбітражу розглядати цю справу, використовуючи вже зрозумілу лінію, яку вони безрезультатно намагалися нав’язати суддям в Гамбурзі щодо виключення з їхньої компетенції військової діяльності. Оскільки військова діяльність, відповідно до заяви, зробленої Росією до Конвенції, виключена з юрисдикції як Міжнародного трибуналу з морського права, так і Арбітражного Трибуналу», - написала Зеркаль.

Щодо українського меморандуму, то у нашої держави є пів року, аби його підготувати. Після того як росіяни підготують свій контрмеморандум, в України буде право його прокоментувати і попросити відхилити. «Наша позиція полягає в тому, що визначити питання юрисдикції у цій справі окремо від розгляду фактів неможливо», - повідомляє Зеркаль.


Які шанси України виграти у Росії

Українські судна, які днями прибули в Україну, були розграбовані, росіяни викрутили лампочки і плафони, вкрали навіть унітази і білизну членів екіпажу. Як повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко, з повернутими кораблями буде проведена експертиза на предмет того, які речі були викрадені. Потім постане питання компенсації, яку вимагатиме Україна у РФ. Це відбуватиметься на підставі рішення арбітражного суду.

Сам Міжнародний суд у ході слухань повинен вирішити два питання: 1) щодо порушення Росією імунітету українських військових моряків і кораблів; 2) що подальшого використання Керченської протоки, яку Росія після інциденту в Азовському морі минулого року фактично закрила. Про це каже адвокат українських моряків Микола Полозов.

Він переконаний, що Україна має у цих справах перспективи і наводить приклад 2012 року, коли російські прикордонники захопили у Баренцевому морі нідерландське судно Arctic Sunrise, а членів команди обвинувачували в піратстві. Та завдяки зверненню Нідерландів до Міжнародного суду Росія була змушена звільнити членів екіпажу і судно.

«Згодом Нідерланди довели в Міжнародному трибуналі факт порушення РФ Міжнародної конвенції ООН з морського права, і РФ за рішенням трибуналу виплатила Нідерландам компенсацію понад 5,5 млн євро», – повідомляє glavcom.ua.

Наші інтереси: 

Росія має бути визнана злісним порушником конвенції ООН з морського права, проти неї мають бути застосовані передбачені у таких випадках санкції. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Орки у своєму стилі займаються мародерством. Вони по-іншому не вміють. Це відповідає їхньому світогляду, вони цим хизуються один перед одним.

Стежимо за дивними звичаями братів по розуму.

Все, що робиться з власної волі, – добро!