Важливість: 
5

Категорія:

Заморожений конфлікт - це найкраще рішення для Києва на даний момент

Усіх так вразила соціологія з "ЛДНР", наче можна було очікувати чогось іншого. Люди, де ваше критичне мислення? Інших варіантів соціології просто не могло бути. Це також очевидно, як той факт, що сонце встає на Сході, а Путін веде гібридну війну. Інші варіанти соціології були б дивними. Хоча так, українці вірять в чудеса...

Сергій Фурса, інвестиційний банкір і спеціаліст із цінних паперів Dragon Capital на своєму Facebook прокоментував недавні соціологічні опитування, згідно з якими тільки 18,5% жителів ОРДЛО бачать своє майбутнє у складі України, а 89,7% не вважають, що Росія окупувала Крим. 

Він вважає, що нам потрібно визнати таку реальність. І в рамках цієї реальності для НЕ окупованої частині України, для суверенітету України найкращим виходом є заморожування конфлікту.

Це погане рішення для жителів Донецька і Луганська. Але дивлячись на соціологію, я не розумію, чому ми повинні шукати гарне рішення для них? Зараз це просто неможливо.

Колись в майбутньому, коли впаде нова берлінська стіна, багато нових берлінських стін, побудованих мешканцями Кремля, ми зможемо запропонувати рішення жителям цих регіонів. Тільки тоді ми зможемо зробити їх життя кращим не за рахунок того, щоб зробити гіршим наше життя. Тоді ці регіони знову потраплять під контроль суверенів, там буде вестися просвітницька робота і лише років через 5 там проведуть вибори. Коли вивітриться з голови пропаганда російського миру. Не раніше.

А поки заморожений конфлікт є найкращим рішенням для нас. І для них в довгостроковій перспективі теж. Тому що потім, коли впадуть стіни, ми повинні мати можливість їм допомагати. Якщо ми будемо їх інтегрувати на умовах Путіна сьогодні, то такої можливості у нас просто не буде. Ми об'єднаємося в бідності і будемо жити нещасливо до кінця своїх днів. Просто бідність в ОРДЛО стане трохи менш очевидною, а у нас трохи більше. Це - як бути вдвох високо в горах, і один з вас потребує медичної допомоги. Ви повинні йти за цією допомогою, а не сидіти поруч і вмирати разом.

Тому ми і повинні заморозити конфлікт. Але тільки не виходячи з Мінських угод, а залишаючись в них. Адже тільки Мінські угоди забезпечують санкції проти Росії. І саме санкції наближають той момент, коли впадуть стіни. Берлінська стіна була зруйнована, бо СРСР був банкрутом і потрапив в залежність від західних кредиторів. І вже не міг чинити опір. Нові стіни, які імперія понабудовувала в Україні, Молдові, Грузії і т. д. впадуть теж тільки під вагою економіки. А для цього потрібні санкції.

Ми повинні заморозити конфлікт, і для цього треба просто перестати шукати болючі компроміси. Мінські угоди підписувалися не для того, щоб бути виконаними, і вони ідеально підходять для того, щоб залишитися тільки на папері. Україні досить просто жорстко вимагати виконання умов з безпеки перед політичною частиною - і все. Росія на це не піде.

Треба визнавати реальність, якою би болючою вона не була. І треба приймати відповідальні рішення, якими б непопулярними вони не були. Так була зруйнована Берлінська стіна 30 років тому. Так рано чи пізно буде зруйнована і ця. Але берлінська стіна простояла 40 років. І тут нема місця для поспіху. Якщо ми будемо поспішати, ми одного разу опинимося вже за стіною. Але не з того боку, з якого хотілося б.

Наші інтереси: 

Розуміти, що ця колодка на нозі (ОРДЛО) Україні взагалі не потрібна. Нам не потрібне населення, яке нанавидить Україну і все, що пов'язане з Україною. Жодних компромісів!  Жодних особливих статусів!

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка