Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Ментальна структура населення України за результатами виборів 2019 року

Спецтема:

Світлі реалісти? Серед населення України їх не більше 1%, але це потенційні творці нового світу. З ними й працюємо. Всі інші приєднаються пізніше.

Аудіоверсія статті: Ментальна структура населення України за результатами виборів 2019 року

Як ми вже з’ясували, перший тур президентських виборів 2019 року несподівано виявив деяку вертикальну структуру суспільства:

16% – «розумні і думаючі» (критично мислячі, підтримали Петра Порошенка);

42% – «довірливі» (схильні довіряти словам,  підтримали популістів);

30% – «емоційні» (довіряють «картинкам», підтримали Володимира Зеленського);

12% – «етнічні росіяни» (інстинктивно орієнтовані на Москву, підтримали Юрія Бойка).

У другому турі відбулося змагання етнічних ідентичностей і розділення «по-горизонталі».

25% підтримали українця Порошенка. Це значить, що до 16% «самостійних» приєдналося 9% «довірливих» та «емоційних» – носіїв української етнічної самосвідомості, тобто українців зі здоровим етнічним інстинктом.

73% підтримали єврея Зеленського. До цієї групи увійшли етнічні росіяни, євреї, а також українці з ослабленим або відсутнім етнічним інстинктом. У цих українців негативне ставлення до Порошенка виявилося сильнішим за етнічний інстинкт «свій–чужий». У максимально чіткій дихотомії «компетентний українець – некомпетентний єврей» вони обрали російськомовного єврея.

Група 16%, яка в першому турі проголосувала Петра Порошенка, складається з двох нерівних частин – «розумні» (самостійно мислячі) і «думаючі».

Як відомо, до самостійного мислення спроможні лише 5% людей – це усталена соціологічна константа. Наприклад, згідно з соціологічним дослідженням, 5% населення України є принциповими противниками системи гарантованого працевлаштування – бо вони самі знають, що робити. Це самостійні українці, спроможні відповідати за свій вибір.

До цих 5% РОЗУМНИХ приєдналися 11% ДУМАЮЧИХ. Думаючі – це ті, які прагнуть діяти розумно. Їм вистачає мізків для того, щоб прислухатися до авторитету розумних. По суті, кожен з 5% переконав ще двох чи більше українців, що й дало в результаті 16%. Усі інші піддалися масовому психозу і влилися в натовп, для якого авторитетом є ЗМІ, соціальні мережі, фейкові сайти або пенсіонери на сусідній лавці.

Парламентські вибори виявилися «третім туром» президентських виборів і в цілому підтвердили виявлену раніше структуру.

Бар’єр 5% подолали 5 партій: «Слуга народу» набрала – 43%, «Опозиційна платформа – За життя» – 13%, «Батьківщина» – 8%, «Європейська солідарність» – 8%, «Голос» – 6%.

Як повідомили соціологи, «Європейська солідарність», «Голос» і «Українська стратегія Гройсмана» (2%) мають той самий електорат – і він є найосвіченішим. Найрозумнішими є прихильники «Європейської солідарності» Порошенка – за рахунок більшого життєвого досвіду в порівнянні з переважно молодими прихильниками «Голосу» Вакарчука і «Стратегії» Гройсмана.

Разом цей електорат складає 8 + 6 + 2 = 16%. Не важко побачити, що це ті ж самі «розумні і думаючі», які в першому турі дали 16% Петру Порошенку. «Розумні» (5%) підтвердили свій вибір, а от частину тих, які «прагнуть діяти розумно», вдалося переманити новозліпленим проектам «Голос» (спонсори – олігархи Пінчук і Сорос) та «Українська стратегія Гройсмана».  

Нарешті, 13%, які набрала промосковська «Опозиційна платформа – За життя» (Бойко–Рабінович) – це ті ж 12% Бойка в першому турі (етнічні росіяни) плюс голоси частини євреїв (Рабінович є президентом Всеукраїнського єврейського конгресу і головою Об’єднаної єврейської общини України).

З погляду творення постіндустріальної України нас найбільше цікавить група 5% – розумні українці. З цієї групи першочергової уваги заслуговують ті, що зберегли позитивне мислення і дивляться в майбутнє з оптимізмом. Це тому, що вони перебувають у позитивному просторі подій. Про них – у статті «Третій параметр». Це «світлі реалісти» – світлі розумні українці. Серед населення України їх не більше 1%, але це потенційні творці нового світу. З ними й працюємо. Інші приєднаються пізніше.

Продовження у статті: Постіндустріальний перехід України починається з формування психоенергетичного банку.

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Успішні соціальні проекти добре знають свою цільову групу. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

У цій статті уточнюємо терміни: "розумні", "думаючі", "довірливі", "емоційні".

Світлих розумних українців називаємо аріями (шляхетними).

Про те, що таке розум, дивіться статтю і коментарі до неї: Колективна свідомість, або Уявіть собі, що ви комп’ютер

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

У цій статті уточнюємо терміни: "розумні", "думаючі", "довірливі", "емоційні".

Світлих розумних українців називаємо аріями (шляхетними).

Про те, що таке розум, дивіться статтю і коментарі до неї: Колективна свідомість, або Уявіть собі, що ви комп’ютер

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

"Думаючі" намагаються бути розумними, а "довірливі" намагаються хоч трохи думати. "Емоційні" взагалі не думають - вони й так "все знають".

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Додав аудіоверсію цієї статті. Слухаємо!

Все, що робиться з власної волі, – добро!