Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

За чотири роки роботи Prozorro економія перевищила 100 мільярдів гривень

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Загальна кількість торгів з часу запуску системи сягнула більше 4 млн. Prozorro пройшла шлях від волонтерського стартапу до системи, в якій працюють всі державні установи та зареєстровано понад 200 тисяч підприємців. Близько 90% зареєстрованих підприємств в Prozorro — малий та середній бізнес. 

За цей рік в системі зареєструвалося більше ніж 50 тисяч підприємців, повідомив міністр економіки Тимофій Милованов у своєму Facebook.

У грошовому еквіваленті найбільше заощадили в Київській (45,5 млрд.), Львівській (5,7 млрд.), Дніпропетровській (5,1 млрд.), Харківській (4,5 млрд.) та Одеській (3,8 млрд.) областях. Це значною мірою пов'язано з більшою кількістю державних установ у цих областях та, відповідно, більшим обсягом закупівель.

Якщо рахувати економію у відсотковому еквіваленті як різницю між початковою вартістю всіх закупівель регіону та підписаними договорами після результатів аукціону, то найбільш економними областями виявилися Тернопільська (10,6%), Чернівецька (6,59%), Івано-Франківська (6,52%), Житомирська(6,15%) та Львівська (6,05%).

"Корупціонери не стануть раптово чесними. Якщо ви встановите світлофор, завжди знайдуться ті, хто буде їхати на червоне світло. І тому за порушення потрібно притягати до відповідальності. Сьогодні в закупівлях покладаються значні очікування на новостворений Офіс фінансового контролю, який відповідатиме за моніторинг та контроль закупівель", — зазначив генеральний директор ДП "ПРОЗОРРО" Василь Задворний,

Нагадаємо, з 19 квітня 2020 року набуває чинності нова редакція закону про публічні закупівлі, яка передбачає підвищення відповідальності за порушення у закупівлях та штрафи від 25 тисяч грн. для закупівельників до 170 тисяч грн. для керівників державних установ.

Серед інших норм закону — зниження порогу для необхідного використання Prozorro з 200 тис. до 50 тис. гривень, поява нового інструменту для боротьби з демпінгом, удосконалення оскарження тендерів в Антимонопольному комітеті (бізнесу повертатиметься плата за задоволену скаргу).

Довідка Prozorro. Показник економії рахується як різниця між початковою вартістю закупівлі та сумою підписаного договору після аукціону. Цей індикатор є світовим та загально прийнятим показником. До запровадження Prozorro економія у закупівлях в середньому складала 1-2 %, зараз близько 7-8%.

Наші інтереси: 

Заощадити на адміністративних витратах, ліквідувати механізми для корупції.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача В'ячеслав Пачевський.

Завдяки цій системі стало можливим взагалі брати держзамовлення фірмам далеким від влади, збільшилась здорова конкуренція. Фірма, на якій я працюю цього року отримала багато замовлень через прозоро.

Зображення користувача Ігор Каганець.

Саме тому інвестиції в інформаційну сферу дають найбільшу віддачу. Інформація (ін - формація) - це те, що творить формацію, переформатовує все наше життя.

Яка інформація, така й формація, або Хай буде Світло!

В'ячеслав Пачевський каже:
Завдяки цій системі стало можливим взагалі брати держзамовлення фірмам далеким від влади, збільшилась здорова конкуренція. Фірма, на якій я працюю цього року отримала багато замовлень через прозоро.

Все, що робиться з власної волі, – добро!