Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

В Італії міста заявили про створення "зеленої" мережі для покриття енегропотреб їх жителів

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Перше в Італії співтовариство відновлюваних джерел енергії створене у невеликому північному містечку Мальяно-Альпі планує об'єднати зусилля з п'ятьма сусідніми муніципалітетами.

Мережа «зелених» співтовариств Magliano Alpi планує покрити енергетичні потреби половини своїх жителів.

«Мальяно-Альпі прагне скористатися збільшеним державним фінансуванням і створити мережу співтовариств відновлюваних джерел енергії, яка б покривала енергетичні потреби половини його жителів - спочатку вони будуть окремими утвореннями, але як тільки директива ЄС про громадянські енергетичні спільноти буде перенесена в Італію у 2022 році, ці муніципалітети об'єднаються, щоб сформувати громадську енергетичну спільноту, - говорить Серджіо Оліверо, голова Наукового комітету співтовариств відновлюваних джерел енергії.

Енергетичні спільноти сприятимуть децентралізації виробництва відновлюваних джерел енергії та розширенню участі громадян у проектах з відновлюваних джерел енергії».

Спільнота сонячної енергетики Мальяно Альпі була створена завдяки новим правилам і стимулам Італії, які були визначені у другій половині 2020 року.

За останні шість місяців Італія багато зробила для стимулювання використання відновлюваних джерел енергії. «Приватний сектор може скористатися супербонусом або 50-відсотковою податковою пільгою на ремонт, а Міністерство економічного розвитку надає субсидію у розмірі 110 євро за МВт-год, - пояснює Серджіо Оліверо. - Крім того, муніципалітети з населенням менше 5000 чоловік повинні витратити 100 000 євро на енергетичні спільноти. Цей розподіл триватиме до 2024 року".

Всередині 2020 року італійський уряд підвищив так званий еко-бонус для фотоелектричних установок і систем зберігання з 50% до 110%, що фактично дозволило домовласникам встановлювати фотоелектричні системи безкоштовно.

Наші інтереси: 

.

Підписуюсь на новини