Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Австралії запустили перший у світі термальний акумулятор

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Установка здатна зберігати в 12 разів більший запас енергії, ніж батарея свинцево-кислотного акумулятора аналогічних розмірів, і в кілька разів більший, ніж літій-іонний акумулятор. У разі масштабного відключення електроенергії TED здатен віддавати електрику протягом приблизно двох діб.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Південної Австралії побудував і запустив перший в світі термальний акумулятор, який протягом 20 років використання зможе зберігати в шість разів більше енергії, ніж літієвий акумулятор аналогічної ємності. Крім того, термальний акумулятор коштує на 20-40% дешевше. 

Установка (Thermal Energy Device, TED) представляє собою модульний блок для зберігання потужностей, що виробляються відновлюваними джерелами енергії – сонячними, вітровими електростанціями або отриманими безпосередньо з енергомережі. Приймаючи цю енергію, він використовує її для нагріву і плавки кремнію в повністю герметичній камері. Коли електрика знову буде потрібна, її буде отримано за допомогою теплового двигуна. Стандартний TED-бокс утримує 1.2 МВт * год енергії і при цьому уміщається в шестиметровий контейнер.

Розробники заявляють, що установка здатна зберігати в 12 разів більший запас енергії, ніж батарея свинцево-кислотного акумулятора аналогічних розмірів, і в кілька разів більший, ніж літій-іонний акумулятор. У разі масштабного відключення електроенергії TED здатен віддавати електрику протягом приблизно двох діб. Під час роботи система може і заряджатися, і розряджатися одночасно. Пристрій має всього три рухомих елемента, що мінімально знижує необхідність в технічному обслуговуванні. 

Розробники запевняють, що кожен блок можна буде використовувати протягом приблизно двадцяти років завдяки тому, що розплавлений кремній не змінює своїх властивостей. Більш того, за їхніми словами, є підстави вважати, що кремній з кожним циклом нагрівання і охолоджування тільки краще тримає тепло. Важливе й питання утилізації – якщо використані літій-іонні акумулятори створюють серйозну загрозу екології, кремній повністю переробляється. Крім того, для TED не потрібно багато місця, установку можна використовувати в сейсмічно небезпечних зонах. 

Стартап вже домовився про постачання декількох зразків TED для телекомунікаційної компанії Stillmark, а також підписав угоду з групою MIBA, яка отримає ексклюзивні права на виробництво і продаж технології в Данії, Швеції, Нідерландах та інших країнах Європи. Виробництво комерційних моделей має розпочатися в найближчі місяці. Цього року клієнти отримають принаймні 10 одиниць TED, а виробництво більш ніж 200 одиниць очікується до 2020 року.

Наші інтереси: 

Стежимо за новинками сучасних екологічних дівайсів!

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи