Важливість: 
2
Ультраіндастріал: Харарі розповів про авторитарні режими, які неможливо буде скинути

Історик Юваль Ной Харарі, автор світових інтелектуальних бестселерів заявив про перспективу появи цифрової диктатури. Популістські режими вироджуються в авторитарні, які будуть використовувати для розширення своєї влади сучасні технології і створять нову форму цифровий диктатури.

19092305.jpg

Юваль Ной Харарі. Фото: Олександр Медведєв / НВ

"Вона буде набагато більш тоталітарною, ніж СРСР або нацистська Німеччина. До кожного радянського громадянина складно було б прикріпити свого агента КДБ. Але сьогодні завдяки новим технологіям стеження все це стане можливим", - сказав Харарі в інтерв'ю журналу НВ.

Він наголосив, що камери, сенсори і штучний інтелект, який аналізує ці дані, вже існують і вони дадуть можливість цифровий диктатурі моніторити життя людини «весь час, у будь-який момент, 24 години на добу».

На думку історика, це унеможливить повалення такого режиму зсередини країни.

«Те, що відбулося в Україні п'ять років тому, стане неможливим. Тому ми повинні бути дуже обережні, щоб запобігти подібним наслідкам», - підсумував історик.

Нагадаємо, про можливість появи в майбутньому цифрових диктатур, які знають своїх громадян краще, ніж вони самі, Харарі заявляв під час виступу на форумі YES-2019.

Наші інтереси: 

Розуміти переваги і недоліки цифрового суспільства. Вміти розумно користатися перевагами і мінімізувати вплив недоліків.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка