Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
213

Україні потрібні американські ракети Hellfire і катери Mark V в Азовському морі - Atlantic Council

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

США повинні передати щонайменше 6, а краще 12 десантних катерів Mark VPT. Вони мають  бути озброєні щонайменше 50, а краще 100 ракетами Hellfire. США також варто передати українській армії щонайменше сотню протикорабельних ракет Harpoon, щоб зупинити агресію Кремля в акваторії українського моря.
 

19011101.jpg

Швидкі американські катери можуть допомогти Україні відбити атаку великих кораблів Росії / America's Navy

Нова російська атака проти України в Керченській протоці потрапила на перші шпальти міжнародних новин. Президент США Дональд Трамп скасував навіть зустріч на найвищому рівні з Володимиром Путіним через це. Інші уряди теж засудили вчинок Кремля. Але потім новини вщухли. Слабка західна реакція зараз означає, що Путін отримав тактичну перевагу, йдеться у матеріалі УНІАН.  

Це підвищує шанси подальшої ескалації, пише в статті для Atlantic Council колишній посол США в Україні Джон Гербст. Він зауважує, що простіше за все відкинути новий випадок російської агресії як проблему лише однієї України. Кремль веде свою ревізіоністську політику для ослаблення НАТО і Євросоюзу. Хоча його чинна агресія сфокусована на Україні.

Для США найрозумнішим способом зірвати плани Володимира Путіна було б змусити його заплатити дуже високу ціну на війну проти сусідньої країни. І для самої Америки це було б дешево. Потрібно обкласти жорсткими санкціями російських лідерів і економіку, а Україні передати більше зброї.

Багато хто проводив оцінки щодо того, які нові санкції можна запровадити проти Москви. Але ніхто не говорив чітко про те, яку зброю США варто дати українським військовим, щоб усунути всі загрози і уразливі місця. 

На думку Гербста, США повинні передати щонайменше 6, а краще 12 десантних катерів Mark VPT. Вони повинні бути озброєні щонайменше 50, а краще 100 ракет Hellfire. США також варто передати українській армії щонайменше сотню протикорабельних ракет Harpoon. Катери Mark VPT можна перекинути в Маріуполь і Бердянськ літаками.

На складах США з 1970-х років залишилося багато протикорабельних ракет Harpoon. Якщо частину з них просто подарувати Україні, Вашингтон зможе заощадити на їхньому зберіганні. Власне, армія США використовує новіші моделі Harpoon.

Гербст вказує на те, що ті ракети, які він пропонує передати Україні, мають радіус дії до 100 кілометрів. Це створить проблеми для російських кораблів, якщо вони спробують наблизитися до Маріуполя і Бердянська чи інших українських міст.

США також повинні допомогти Україні зміцнити свою військову присутність в Азовському морі. І катери Mark V PT можуть в цьому допомогти. Український військово-морський флот не може зрівнятися з російським у вогневій потужності. Але швидкі і маневрені катери можуть дати певну перевагу, яка поставить великі російські кораблі під загрозу.

Mark V озброєний торпедами. І ці катери стануть ще більшою загрозою для Росії, якщо їх оснастити ракетами Hellfire, які можна запускати з борту. 

Крім того, США варто передати Україні радари і розвідувальні системи, які допоможуть українським військовим пильно стежити за російським флотом у Азовському морі.

Таке обладнання гостро необхідне для правильної оцінки загроз і наведенні зброї на ворожі судна. Звісно, все це не для того, щоб заохотити Україну нищити російський флот. Американська зброя лише дасть Києву можливість захиститися в разі провокації і атаки.

Таким чином, в Азовському морі з'явиться фактор стримування. Сьогодні ж Москва користується тим, що в акваторії відсутні будь-які перешкоди для неї.

США не може скасувати домінування Росії в Азовській акваторії так само, як не може усунути російську військову перевагу на Донбасі. Але США можуть дати Україні активи для створення асиметричного виклику для Москви. Це подібно до того, як США надали Києву ракети Javelin, які значною мірою нейтралізували танкову перевагу Москви на Донбасі і переконали українську сторону в твердості американської позиції.

 

Наші інтереси: 

Мати такого союзника допоможе Україні врешті перемогти Росію-агресора.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Америка серйозно інвестує в українську армію! Це свідчить про те, що США зацікавлені у сильному союзнику в Європі, який може замінити непевних Німеччину і Францію, чий політикум "прикормлений" Газпромом!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.

Фактично вже можна говорити про новий "ленд-ліз" для України!

Цитата:
На складах США з 1970-х років залишилося багато протикорабельних ракет Harpoon. Якщо частину з них просто подарувати Україні, Вашингтон зможе заощадити на їхньому зберіганні. Власне, армія США використовує новіші моделі Harpoon.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!