Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна та США підписали міжурядову Угоду FATCA: ухилятися від сплати податків стає складніше

7 лютого міністр фінансів Олександр Данилюк і посол США в Україні Марі Йованович підписали міжурядову угоду для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків". Це зменшить можливість фінансових махінацій та ухиляння від податків, сприятиме кращому обміну інформацією та досвідом зі Сполученими Штатами Америки. Нарешті це також важливо для України, адже до Угоди вже долучились більше 80 держав, включаючи країни ЄС.

ugoda.jpg

Посол США в Україні Марі Йованович та міністр фінансів Олександр Данилюк

 FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) — це американський закон про оподаткування іноземних рахунків. Його головна мета — перешкоджати ухиленням від сплати податків американських громадян, які працюють на території інших держав.

Цей закон зобов'язує іноземні банки та інші фінансові установи надавати інформацію про клієнтів, фізичних та юридичних осіб, до податкової служби США — IRS. Йдеться про номери рахунків, обороти за рахунками і залишки на них.

На сайті уряду зазначені переваги укладеної угоди. Тепер фінансові установи держав-партнерів звільнятимуться від примусового утримання податку з платежів від інших податкових агентів та податку з транзитних платежів на адресу інших фінансових установ усередині держави-партнера чи іншої держави-партнера.

Також фінансові установи держав-партнерів звільнятимуться від виконання вимоги закривати рахунок, власник якого не виконує вимог FATCA, та від примусового утримання податку в розмірі 30% з платежів на адресу таких власників рахунків.

Ще одна перевага — збір даних для податкового органу США буде здійснюватися централізовано державним органом з дотриманням вимог українського законодавства і передаватиметься до податкового органу США самостійно.

Оцінюючи можливий вплив положень FATCA на громадян України та українські компанії, можна зробити висновок, що вимоги щодо розкриття інформації в рамках реалізації положень FATCA будуть поширюватися на таке коло осіб та компаній.

1. На українські юридичні особи з часткою участі американських компаній або фізичних осіб, що дорівнює або перевищує 10%.

2. На громадян України, які мають ділові та робочі візи США і перебували там понад 31 день у поточному році і понад 183 дні протягом трьох попередніх років.

3. На громадян України, які мають вид на проживання в США — green card.

4. На громадян України, які не мають оформленого громадянства США, але народилися на території США.

Країни, які не братимуть участь в укладанні угод із США стосовно FATCA, будуть розглядатися в міжнародному співтоваристві як потенційно ризиковані контрагенти, які можуть бути задіяні в злочинах, пов'язаних з ухиленням від сплати податків і відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом.

Чим більше країн приєднається до FATCA, тим складніше буде функціонувати тим, хто відмовився від такої співпраці. Багатосторонню угоду про автоматичний обмін фінансовою інформацією у податкових справах підписали вже більше 80 країн.

Підсумовуючи, слід зазначити, що в умовах економічної і фінансової глобалізації питання боротьби з ухиленням від сплати податків виходять на перший план. Це важливо при виконанні урядами різних країн завдань з наповнення бюджетів.

Приєднання до FATCA є першим кроком в просуванні глобальної системи автоматичного обміну податковою інформацією на міжнародному рівні.

Наші інтереси: 

Податкові органи ( міжнародні чи національні) повинні працювати прозоро. Тільки так можна домогтись довіри з боку громадян.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи