Важливість: 
3

Спецтема:

Україна - Польща: «Нелегке братерство» і річниця спільного проекту

Минула 98 річниця великого польсько-українського політичного проекту, відомого як пакт Пілсудський-Петлюра.

«Без України не вдасться», - це видання «Gazeta Polska Codziennie» розмірковує над проектом Міжмор’я, яке неможливо втілити у життя без участі України. А вона – як читаємо – не дуже цим зацікавлена.

Автор статті, польський режисер Єжи Любах, який зняв фільм «Нелегке братерство», нагадує, що у другій половині квітня минула 98 річниця великого польсько-українського політичного проекту, відомого як пакт Пілсудський-Петлюра, який мав стати основою прометейської концепції Міжмор’я. Йдеться про Україну, Польщу, Білорусь, Балтію, Румунію і Грузію над Чорним морем.

У день забутої річниці у Варшавському університеті відбулася конференція на цю тему, у якій взяли участь польські та українські науковці, зокрема історик Ґжеґож Мотика та професор Богдан Гудь зі Львова, який брав участь у реалізації документального фільму «Нелегке братерство».

Автор допису аналізує польсько-українські стосунки протягом останніх десятиліть і робить висновок, що найкраще вони виглядали за часів Квасьнєвсього й Кучми. Він також зауважує, що саме сьогоднішні військові можуть стати в авангарді проекту Міжмор’я, згадуючи при цьому роль Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.

Єжи Любах, зокрема, зауважує, що через два роки відбудуться святкування сотої річниці перемоги над більшовиками під Варшавою. «І треба буде чітко вказати, що у 1920 році ми мали єдиного вірного до кінця союзника – демократичну Україну під проводом Головного отамана Симона Петлюри. 
 

Наші інтереси: 

Історія впливає на сьогодення.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка