Важливість: 
3
Трамп вирішив відкрити для нафтового буріння майже весь американський шельф, - ЗМІ

Адміністрація Дональда Трампа зробила новий крок на шляху до радикального збільшення видобутку нафти в США. Бюро з управління енергією океану (підрозділ міністерства внутрішніх справ Штатів) опублікувало проект плану здачі в оренду ділянок на американському шельфі для розвідки і буріння нафтогазових свердловин.
 

У порівнянні з попередньою версією на 2017-22 рр, прийнятої адміністрацією Барака Обами, розмір програми був збільшений майже в 5 разів. До 2024 року уряд США готовий надати національним енергетичним компаніям 47 ділянок загальною площею 4 млн квадратних кілометрів сумарні запаси яких оцінюються в 90 млрд барелів нафти і 319 трлн кубометрів газу.

Під видобуток вуглеводнів Білий дім готовий віддати 90% американського шельфу: в програму потрапляє все атлантичне і тихоокеанське узбережжя США, а також Мексиканська затока, включаючи її східну частину, де ділянки для буріння і розвідки не видавались з 1988 року.

У базовому сценарії плану виняток пропонується зробити лише для однієї з 27 зон, на які поділено американський шельф - північно-Алеутського басейну біля узбережжя Аляски.

Аукціони для потенційних орендарів шельфу, згідно з планом, повинні стартувати в 2019 році з ділянки в морі Бофорта біля узбережжя Аляски. На 2020-й рік заплановано п'ять угод - дві в Мексиканській затоці, дві на Атлантичному шельфі, одна для ділянки в Чукотському морі і одна для узбережжя Каліфорнії, де ділянки не продавалися з моменту масштабного розливу нафти біля Санта-Барбари в 1969 році.

Рекордне число аукціонів в рамках програми анонсовано на 2023 рік - буде відкритий доступ до 19 ділянках, з яких 12 розташовані на Алясці. Програма здачі в оренду шельфу підготовлена ​​в рамках виконання указу 13783, підписаного Трампом в квітні і стала частиною стратегії енергетичної безпеки, яку Білий дім опублікував незабаром після президентських виборів.

 Її мета - «стимулювати, розвідку і видобуток» енергоресурсів, «зміцнювати позиції (США) як світового лідера в енергетиці», а також «підтримувати енергоносії дешевими» заради «благополуччя американських домогосподарств».

Радикальна зміна політики націлена на те, щоб «зробити США найбільшої енергетичної супердержавою», заявив на брифінгу для журналістів міністр внутрішніх справ Райан Зіньці. Він додав, що у США «є ресурси, щоб виконати цю мету» (цитати з The Hill).

Завдяки сланцевій революції видобуток нафти в країні зріс майже вдвічі за останні 11 років: на кінець 2017 року США щодня добували 9,782 млн барелів на добу. За рік нафтовики збільшили виробництво на 1 млн барелів на день, в 7 разів перевищивши офіційний прогноз американського Міненерго, зроблений в січні.

За останньою оцінкою відомства, до кінця 2018 року Штати вийдуть на видобуток 10,23 млн барелів нафти в день і випередять Саудівську Аравію, яка виробляє близько 10 млн барелів і пов'язана угодою ОПЕК +, яка забороняє качати більше, ніж в жовтні 2016- го року.

До 2025 року Штати будуть добувати 16,9 млн барелів нафти і газокондесата на добу, а американський нафтовий бум «стане найбільшим стійким зростанням видобутку нафти в межах однієї країни за всю історію ринку», прогнозує Міжнародне енергетичне агентство в щорічному World Energy Outlook 2017.

Остаточне рішення за планом Трампа може бути прийняте протягом року.

Джерело
 

Наші інтереси: 

Посилення США, послаблення Росії - через зниження цін на енергоносії. 

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка