Важливість: 
3
Теракту в Парижі могло не бути, якби у громадян була зброя, – Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп заявив, що теракту в концертному залі Батаклан в Парижі могло не бути, якби у громадян була зброя. З такою заявою президент США виступив у зверненні до Національної стрілецької асоціації в Техасі.

"Ніхто не має зброї в Парижі і ми всі пам'ятаємо понад 130 осіб, а також величезну кількість людей, які були жахливо, жахливо поранені. Ви помітили, що про них ніхто не говорить", - сказав він аудиторії, нагадавши теракт, що стався в 2015 році в Парижі в концертному залі Батаклан.

"Вони були жорстоко вбиті невеликою групою терористів, у яких була зброя, вони не поспішали і застрелили їх одного за іншим", - додав Трамп. 

Трамп додав, що якби хоча б у когось з людей в тому залі була зброя, то терористи або "втекли б, або були б застрелені і це була б зовсім інша історія".

Також президент Трамп у своїй промові згадав ситуацію зі зброєю у Великобританії. Незважаючи на жорсткі антизбройові закони і майже тотальну заборону на вогнепальну зброю, в одній з престижних лікарень Лондона знаходиться безліч людей із ножовими пораненнями. Підлоги лікарні залиті кров'ю, наче в госпіталі в зоні бойових дій. Тільки замість вогнепальної зброї там ножі. Це стає буденністю для англійців. Це жахливо.

У свою чергу у Франції обурилися таким зауваженням президента США і закликали його проявити повагу до жертв "найгіршого кровопролиття на французькій землі з часів Другої світової війни".

"Франція висловлює свою тверду незгоду з коментарями президента Трампа про атаки 13 листопада 2015 року в Парижі і просить поважати пам'ять жертв", - йдеться в заяві прес-секретаря міністерства закордонних справ Аньєс фон дер Мюль.

"Франція пишається тим, що є безпечною країною, де придбання і володіння зброєю строго контролюється", - йдеться в заяві.

"Статистика жертв вогнепальної зброї не змушує нас хотіти змінити цей вибір", - резюмували в МЗС Франції.

Інші жертви написали гнівні повідомлення, адресовані президенту США, в Twitter.

Колишній президент Франції Франсуа Олланд і екс-прем'єр-міністр Мануель Вальс, які перебували при владі під час атаки 2015 року, також висловили своє обурення в окремих заявах.

Довідка:

13 листопада 2015 року джихадисти за допомогою поясів-смертників під час футбольного матчу Франція-Німеччина здійснили вибухи біля стадіону, в кафе і барах і захопили заручників у концертному залі Батаклан. В результаті загинули 130 осіб і понад 350 були поранені.

Наші інтереси: 

Звертати погляд у минуле може і не дуже доречно. Проте зброя є потужним стримувальним чинником, що працює і у випадку з терористами також.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка