Зображення користувача 121 1111.
121 1111
  • Відвідувань: 139
  • Переглядів: 159

Нові будівельні матеріали: те, що здавалося мрією, тепер успішно реалізується

Новинки мають різну сферу використання, але мету переслідують загальну: полегшити роботу будівельників і зробити наше проживання в квартирах та приватних будинках більш комфортним і сучасним.

Акустичні панелі

Компанія Baux випустила нову колекцію акустичних панелей Traullit, яка розроблена спільно з дизайнерами зі Стокгольма. Продукція виготовлена ​​з переробленої деревної стружки, води і цементу, тому є екологічно чистою.

Новий матеріал володіє не тільки відмінними акустичними властивостями, але й добре поглинає вологу з повітря і сприяє оптимізації вологості в приміщенні. Панелі виконують також функцію теплоізоляційного матеріалу: коли температура всередині приміщення знижується, панелі випускають накопичене тепло.

Новинка має високий рівень кислотності рН, що робить його стійким до утворення цвілі. Ці переваги панелей сприяють скороченню витрат на енергоносії, зниження впливу на навколишнє середовище і створення комфортного клімату в приміщенні.

Панелі Traullit необов'язково ховати під додатковою декоративною обробкою. Їхній оригінальний зовнішній вигляд дозволяє використовувати їх самих як елементи дизайну приміщення. Завдяки різноманітності текстури поверхні, малюнків і багатою колірною гамою, ці барвисті модульні панелі можуть стати основою для створення декоративних стін.

Монтаж матеріалу проводиться дуже легко. Кожна панель оснащена спеціальною магнітною подушкою. З її допомогою вироби кріпляться до металевої підставки. При необхідності панелі можна замінити або перебудувати по-новому.

Штукатурка з функцією регулювання рівня вологості.

У процесі приготування їжі на кухні або коли приймаєш душ у ванній кімнаті, пар часто конденсується і осідає на стінах з низькою температурою. Це призводить до того, що на стінах з'являються грибки, цвіль та інші мікроорганізми, які активно поширюються. До недавнього часу боротися з цією проблемою доводилося складними і не завжди ефективними способами.

Але не так давно фахівці швейцарської компанії Sto AG розробили і представили інноваційну штукатурку для стін. Її використання скоротить ризик появи конденсату на стінах до мінімуму і в результаті допоможе уникнути появи на стінах квартири грибка.

Вологість повітря в будь-якому приміщенні впливає не тільки на стан здоров'я та самопочуття тих, хто проживає в будинку, але і на показники споживання енергії. Чим сухіше повітря, тим менше витрачається тепла, необхідного на обігрів внутрішніх приміщень будинку. Тому нова швейцарська штукатурка може допомогти заощадити кошти, адже серед її головних переваг розробники називають унікальну здатність штукатурки ефективно поглинати вологу прямо з повітря. У цьому швейцарський матеріал перевершує всі свої відомі аналоги.

Новинка здатна ефективно поглинати близько 90 грамів водяної пари на один квадратний метр. Це майже на 30% перевершує аналогічні дані, отримані за результатами тестування штукатурки, виконаної на основі найякіснішої і дорогої глини.

Щоб новинка поглинала необхідну кількість вологи, її наносять на стіни шарами певної товщини - не більше двох сантиметрів. Принципи виробництва такої штукатурки відповідають всім вимогам «зеленого» будівництва. Нова технологія вже зацікавила провідні підприємства, які займаються випуском оздоблювальних матеріалів.

Екологічно чистий цемент

Ще одні фахівці зі Швейцарії за участю своїх індійських, кубинських і бразильських колег завершили перший етап розробки принципово нової за складом і структурі цементної суміші. За словами розробників, вона дозволить на 40% скоротити так званий вуглецевий слід, що залишається від сучасного промислового бетонного виробництва. Новинка має всі шанси стати «золотим стандартом» у сфері виробництва цементу.

Ті види цементу, які використовуються при виробництві будівельних матеріалів сьогодні, - це звичайним шлак, побічний продукт металургійних виробництв. Також в його складі використовується летюча зола.

Інноваційна суміш, якій її творці дали назву LC3 або Limestone Calcined Clay Cement, в своєму складі має ретельно подрібнений вапняк і обпалену глину. Фахівці встановили, що при змішуванні цих матеріалів з'являється міцна цементна паста.

Сьогодні успішно завершена реалізація двох пілотних проектів з тестування нового матеріалу, який підтвердив надійність інноваційної технології. Нещодавно розробникам цього ноу-хау Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва надало фінансову підтримку, що прискорить процес активної розробки нового матеріалу і дозволить почати його тестування на практиці.

Мобільні будівельні блоки

Ізраїльська компанія Kite Bricks представила свій новий продукт - будівельні блоки Smart Brick, які здатні спростити зведення будівель, мостів, автомобільних доріг і тротуарів. Відсутність необхідності в обробці поверхонь цегли істотно скорочує загальний час будівництва. Блоки виготовлені з високоміцного бетону. Їхньою особливістю називають конструкцію, яка дозволяє легко з'єднувати блоки між собою. Внутрішні повітряні порожнини служать додатковою теплоізоляцією. Їх можна використані для прокладки елементів інфраструктури, наприклад, мережевих та електричних кабелів, водопровідних труб і такого іншого.

За зовнішнім виглядом ці бетонні цегли схожі на блоки з дитячого конструктора Lego. Але їхній винахідник Ронні Зоар каже, що спосіб з'єднання блоків не був пріоритетом при їх створенні. Особливу увагу він приділяв міцності конструкції та її ізоляційним характеристикам. Проте, саме спосіб з'єднання таких блоків виділяє їх серед інших подібних будівельних матеріалів. Цегла скріплюються між собою за допомогою пазів і виступів. Вони додатково скріплюються спеціальною стійкою двосторонньою липкою стрічкою, що дозволяє обходитися без використання цементу. По спеціальних каналах в цеглі можна протягнути сталеві прути, чим забезпечити всій конструкції міцність, як у залізобетону.

Виробник стверджує, що завдяки всім цим перевагам, блоки мають високу надійність, гарну теплоізоляцію і відмінно підходять для зведення багатоповерхових споруд. Блоки можна використовувати для будівництва не тільки стін і фундаменту, але і стельових перекриттів.

Всі роботи з таким матеріалом можуть проводитися без застосування спеціального крана. При будівництві більш високих конструкцій буде достатньо звичайного вантажопідйомника, щоб підняти блоки на необхідну висоту.

На сьогоднішній день є лише прототип Smart Brick. Компанія продовжує удосконалювати його конструкцію, щоб зробити процес будівництва теплих тв затишних будинків простішим і дешевшим.

Гнучкий матеріал з покриттям з деревини

Дизайн-студія MammaFotogramma представила гнучкий матеріал з покриттям з деревини, який назвається WoodSkinю Він виготовлений з використанням верстата з числовим програмним управлінням і може приймати будь-які абстрактні архітектурні форми.

WoodSkin представляє собою сендвіч-плитки трикутної форми. В якості зовнішніх шарів використана фінська фанера, а центр складають композитний нейлон і полімерна сітка. Всі три компоненти склеюються між собою і пресуються для збільшення міцності. Потім зовнішні фанерні шари отриманої сендвіч-панелі обрізаються на невеликі трикутники, текстильна сітка між ними не дозволяє їм розпастися. Новинка випускається як в листах, так і в рулонах.

Головна перевага нового матеріалу - це адаптація під вимоги проекту замовника. Він може вказати розмір трикутників, геометрію і щільність в межах сендвіч-листа, а також вибрати бажану товщину деревини, від 4 мм до 30 мм. Матеріал може бути з'єднаний між собою для створення великих за площею поверхонь.

Стабільність фігури з цього матеріалу досягається завдяки його вигинам і складкам. У деяких випадках для додаткової міцності та стійкості можуть бути використані підтримуючі стійки. Виробник не виключає можливості випускати WoodSkin з поверхнею з інших, відмінних від фанери, матеріалів. Дизайнери компанії розробляють для користувача програмне забезпечення, за допомогою якого замовники зможуть самостійно проектувати свої ідеї по створенню архітектурних конструкцій бажаних розмірів і форми.

Наші інтереси: 

Знайдіть спеціаліста в галузі енергетики без посередників.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Майя Українська.
0
Ще не підтримано

Дякую. А яка вартість панелей?
" Новий матеріал володіє не тільки відмінними акустичними властивостями, але й добре поглинає вологу з повітря і сприяє оптимізації вологості в приміщенні. Панелі виконують також функцію теплоізоляційного матеріалу: коли температура всередині приміщення знижується, панелі випускають накопичене тепло."

Радіймо! Тільки шляхом творення сьогодення, майбутнє вітаємо чистотою, світлом перемагаємо!

Коментарі

Зображення користувача Майя Українська.
0
Ще не підтримано

Дякую. А яка вартість панелей?
" Новий матеріал володіє не тільки відмінними акустичними властивостями, але й добре поглинає вологу з повітря і сприяє оптимізації вологості в приміщенні. Панелі виконують також функцію теплоізоляційного матеріалу: коли температура всередині приміщення знижується, панелі випускають накопичене тепло."

Радіймо! Тільки шляхом творення сьогодення, майбутнє вітаємо чистотою, світлом перемагаємо!