Важливість: 
3
Справжня війна починається без попередження: Сунь Цзи і Україна, а також РФ, США, Франція, КНДР

Війна повинна бути швидкоплинною. Швидкоплинність війни Сунь Цзи вважав одним з основних умов успіху і радив утримуватися від її початку, якщо не було передумов швидкого досягнення успіху.

Військові академії різних країн світу в розділі "історія військового мистецтва" мають програму вивчення найпершого спеціального трактату зі стратегії і тактики ведення війни «Мистецтво війни», що належить китайському полководцю Сунь Цзи.

Цьому тексту вже близько 2500 років, але багато його положень актуальні і зараз. Що характерно, автор тексту не був спадковим військовим і навіть більш того, його дитинство і отроцтво аж ніяк не передбачало такої подальшої долі. Проте, історія розчинила і стерла багато славних імен, а Сунь Цзи залишився, його працю пам'ятають і вивчають уже сотні поколінь військових.

У загальних положеннях було зазначено  умови, при яких варто починати війну і при яких робити цього категорично не можна. Автор вважав, що війна повинна бути швидкоплинною, бо на момент її підготовки та проведення мобілізуються всі наявні ресурси, а тому - тривала епопея буде гарантовано руйнівною і може призвести до ураження просто через виснаження ресурсів.

Швидкоплинність війни Сунь Цзи вважав одним з основних умов успіху і радив утримуватися від її початку, якщо не було передумов швидкого досягнення успіху. Тому він вважав, що для перемоги вкрай важливо нав'язати противнику потрібний час і місце битви.

Більше того, мало значення і вміння вибрати момент, коли твоя армія готова до рішучих дій, а армія противника - або ще, або вже не готова. Саме в цей момент і слід наносити удар.

Він взагалі не звертає увагу на те, що вважається важливим зараз: «хто першим почав війну». Тоді це питання не стояло в принципі, бо несподівано нанести удар, вважалося вершиною майстерності. І навпаки, Сунь Цзи застерігав від нанесення удару по підготовленому ворогові.

Нам, як нікому відома справедливість цього твердження майстра. Московія завдала по нам удар в момент найбільшої інституційної слабкості України, коли вона просто фізично не могла дати відсіч. Але навіть в цій ситуації окупант не зміг скористатися своєю гігантською перевагою в силах і засобах, місці і часу початку війни. Тоді ми взагалі нічого не могли вибирати і відштовхувалися виходячи з тої ситуації, яка складалася.

Відповідно до теорії Сунь Цзи, Москві вже немає сенсу нападати на Україну. Ця можливість залишилася в 2014 або навіть 15 році. Зараз ми очікуємо такого розвитку подій і готові до нього. І навпаки, тепер ми готові до війни навіть більше, ніж РФ, бо демонструємо різко позитивну динаміку в збільшенні потужності армії. Крім того, за великим рахунком, противник не чекає нашого масованого наступу. Він за інерцією вважає, що ми на це не наважимося. А по Сунь Цзи це значить, що ми готові, а окупант - не готовий, а тому тепер ми здатні вибрати місце і час битви.

Приблизно те ж саме простежується і з північнокорейської програмою ракетних і ядерних випробувань. За всіма канонами, Штати повинні були відразу відповісти на пуск Пхеньяном ракети, здатної долетіти до континентальної частини США. Але напевно, відразу після пуску були змобілізовані всі сили і в КНДР чекали відповіді. Але його не було. Думаю, що якщо / коли така відповідь таки почнеться, то все це буде відбуватися в розслаблений, для Пхеньяна, час.

Воно й зрозуміло, бо американцям треба розвалити всю армію Північної Кореї швидко і конкретно, щоб не дати їй можливості нашкодити Штатам або їх союзникам. Для цього Пхеньян повинен злегка заспокоїтися. Ось коли очікування удару вляжуться, тоді й настане найсприятливіший час для атаки.

Або ось французи. Всі прекрасно пам'ятають, як з Кремля сипалися образи на адресу новообраного президента Франції. Було зрозуміло, що Еммануель Макрон пригадає Москві ці витівки, але відразу після виборів і преса і МЗС РФ були мобілізовані на нівелюванні перемоги Макрона. В той момент братися за алаверди було тактично нерозумно. Але ось, коли в Кремлі розслабилися - пішов випад.

Знаменита справа про ухилення від сплати податків на суму 400 млн євро депутатом ради федерації від Дагестану Сулейманом Керімовим, стало тим самим «хуком зліва», якого багато хто чекав вже давно, і який зреалізувався, коли всі вже забули і про Макрона, і про Францію.

За місцевим законодавством, зазначена вище сума, може бути стягнута до відшкодування, а крім неї можуть виникнути штрафи в десятикратному розмірі суми ухилення від сплати податків. Тобто, вже досить чітко читається сума в 4 млрд євро на користь бюджету Франції. Цього навряд чи хтось очікував, але процес вже не зупинити.

Чим більше Московія буде не готовою до бою, тим вірніше вона його отримає. Тепер уже зрозуміло, що отримає вона з різних сторін.

Однак від України вона отримає в десятикратному розмірі, бо Україна, на відміну від тієї ж Франції, давно має «час і натхнення», а тому - «далі буде!»

 

Джерело

Наші інтереси: 

Перевага на стороні України. Час діяти.

Гравець: 
Оксана Колосовська
269

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка