Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Рада проголосувала за винагороду для викривачів корупції

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

До порядку денного був внесений та ухвалеий у першому читанні проект закону №1010 щодо викривачів корупції. Люди, які допомагають розкривати корупційні злочини, зможуть отримати від держави винагороду. За відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції" проголосували 283 народних обранців.

Законопроект раніше подав до парламенту президент Володимир Зеленський і позначив його як невідкладний, повідомив 24 канал.

Законодавчі новації передбачають винагороду в межах 10% від суми відшкодування державі збитків або розміру хабаря. Окрім того, держава гарантуватиме викривачам та їхнім близьким право на безоплатну правову допомогу та конфіденційність.

Законопроєкт передбачає, що право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, завдані державі збитки від якого у п'ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір винагороди має визначати суд у межах 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину. Розмір винагороди не може перевищувати 3 тисяч мінімальних заробітних плат.

Крім того, парламент підтримав підготовку закону президента до другого читання за скороченою процедурою.

Як у світі винагороджують викривачів корупції?

 У США, згідно з законом, викривачі отримують 15 – 25% від вилученої суми. Тобто були випадки, коли людина отримувала мільйони за повідомлення про факт корупції. Там надійно захищають викривачів.

А ось у Південній Кореї, за потреби, держава охороняє не лише будинок викривача, а й цілий квартал, де живе він чи його родичі.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи