Важливість: 
3
Про головний тягар економіки України, – оцінка експертів МВФ

В Україні корупція гальмує зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на близько 2% на рік. Владі найперше треба її подолати, щоб посилити розвиток економіки.

Як заявив під час презентації економічного огляду перспектив європейської економіки і погляду на макроекономічні тенденції української економіки постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман, після подолання корупції зростання ВВП складе 5% в рік, передає УНІАН.

"За нашою оцінкою, корупція в Україні гальмує зростання ВВП на близько 2% на рік. Україні треба подолати корупцію, щоб зростання економіки було не 3%, а 5%", — сказав Люнгман.

За його словами, ключовими факторами прискорення українського економічного розвитку мають стати дотримання фіскальної політики, зниження номінальних відсоткових ставок та покращення бізнес-клімату.

"Перше, Україна повинна дотримуватися фіскальної політики. Також для зростання української економіки слід знизити номінальні відсоткові ставки", — сказав Люнгман.

За його словами, високі номінальні відсоткові ставки безпосередньо пов'язані з інфляцією, оскільки вони стримують внутрішнього інвестора, якому важко позичати в банках гроші під такий відсоток. Разом з тим, за словами представника МВФ, щоб знизити ставки, треба побороти інфляцію.

Зазначимо, що Національний банк прогнозує зростання ВВП України у 2018 році на 3,4% за інфляції 10,1%, уряд — на 3,2% за інфляції 9,9%. Міжнародний валютний фонд очікує зростання економіки України у поточному році на 3,2% за інфляції 11%, Світовий банк — 3,3% за інфляції 10%.

Джерело

Наші інтереси: 

Зменшуємо корупцію - прискорюємо розвиток.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка