Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Професії майбутнього: на кого вчитися, щоб не залишитися без роботи

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Однією з проблем української освіти є відставання від світових трендів. Зокрема, поки що слабо враховується тенденція до автоматизації. Тому в майбутньому чисті гуманітарні спеціальності в Україні, як і в усьому світі, відійдуть на другий план. Більш затребуваними стануть технічні та інженерні навички, а також біологічний напрям.

Про це йдеться в проекті Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки, яку опублікувало Міністерство освіти і науки (МОН), пише Сьогодні.

За даними Стратегії, в майбутньому серед найбільш затребуваних спеціальностей будуть:

  • Технології майбутнього: архітектор територій, фахівець з робототехніки, інженер-проектувальник різного профілю, фахівець з 3D-друку, розробник, диспетчер безпілотників, космогеолог.
  • IT і дані: проектувальник "розумного середовища", "розумних будинків", програміст, аналітик даних, аналітик, фахівець з кібербезпеки, розробник блокчейн-технологій, AR/VR-розробник, фахівець з цифрового контенту, цифровий лінгвіст.
  • Екологізація виробництва і життя: екоаналітик в будівництві, фахівець з альтернативної енергетики, біоетик, ресайклінг-дизайнер, фахівець з сіті-фермерства.
  • Здоров'я людини: біогенетик, біоінженер, біоінформатик, біофармаколог, телехірург, IT-лікар, медична сестра, фізіотерапевт, нейропсихолог.

Ці тенденції, за даними МОН, вимагають посилення природничо-наукової підготовки майбутніх фахівців разом з придбанням ними IT-навичок.

Водночас залишаться актуальними професії, пов'язані з охороною здоров'я, навчанням, індивідуальними послугами, творчістю. Вони не можуть бути замінені автоматизованими системами навіть з використанням штучного інтелекту.

Раніше ми писали про Мертві професії. Як зробити так, щоб вас не звільнив робот. 65% робочих місць, на яких мають намір працювати сьогоднішні школярі, ще не створені.

Наші інтереси: 

Розуміти, що освіта змінюється разом зі стрімкою зміною життя. Вчити дітей тому, що реально допоможе їм в житті.

Коментарі

Зображення користувача Сергій Білецький.

діти краще за батьків знають, що їм треба.самоосвіта.радію

Зображення користувача Олена Каганець.

На жаль, не всі діти знають, що хочуть. Задача батьків - допомогти дітям знайти себе!

Зображення користувача Микола Стригунов.

Чому в "в тему" відсутні посилання на сайти з профорієнтації?

Якщо прагнеш дива - створюй його!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Під час вибору професійної діяльності Державний центр зайнятості пропонує скористатися ось цими [url=http://profi.dcz.gov.ua/tests/ ]тестами[/url] (http://profi.dcz.gov.ua/tests/):
* Загальні розумові здібності
* Аналітичні здібності
* Здатність до логічного мислення
* Стресостійкість та адаптивність
* Здатність до командної роботи
* Ваш емоційний інтелект EQ
* Яка сфера діяльності Вам підходить?
* Комунікативні та організаторські здібності
* Схильність до підприємницької діяльності
* Орієнтація на результат чи процес

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Сергій Ждан.

Якщо ми очікуємо на вибухове розкриття-поширення аріянства, то варто готувати дітей до трьох арійських варн: філософи-релігієзнавці, правники, силовики, господарники-підприємці (ФОП) різних сфер. Також потрібні учителі і перекладачі укранської (сансар, санскріт) мов.

Все починається з Любові.

Зображення користувача Микола Стригунов.

Вибухове поширення Аріо-Хрестиянства буде лише зі стрімким похолоданням, коли зникне Гльфстрім. Також, тоді і буде зміна держаної моделі. І, також, тоді люди почнуть відповідно готувати своїх дітей. А, раніше очікувати на якісь масштабні зміни марно.

Якщо прагнеш дива - створюй його!