Песах, Ханука, Рош-Гашана. Зеленський хоче надати державний статус низці релігійних свят
Песах, Ханука, Рош-Гашана. Зеленський хоче надати державний статус низці релігійних свят
Як зазначається в указі, така пропозиція подається з метою «забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей усіх вірян, ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного».
Уряд має вивчити це питання та напрацювати пропозиції у взаємодії зі Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект.
Наступного дня після оприлюднення цього указу заступник керівника Офісу Президента пояснив особливості цього законопроекту.
«Пропонується надати державний статус таким релігійним святам, як Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду. Відповідно до законопроекту, роботодавцю рекомендується надавати вихідний день співробітнику, який відзначає одне з цих свят відповідно до належності до тієї чи іншої релігійної конфесії», – сказав Ігор Жовква.
За словами заступника керівника Офісу Президента, такий підхід дасть змогу забезпечити дотримання традицій святкування та продемонструє відданість України принципам рівності, толерантності та взаємоповаги.
Посилення української ідентичності всупереч намаганню її розмити.