Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Окупаційні адміністрації в ОРДО взяли тисячі дітей у заручники

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Підконтрольні Російській Федерації структури в окупованих районах Донецької області намагаються заблокувати виїзд дітей на вільну територію України, змушуючи їх при досягненні 14-ліття отримувати фейкові «паспорти» від окупаційних режимів, а також громадянство Росії.

 Раніше виїзд дітей 14-16 років з території ОРДО дозволявся на підставі українського свідоцтва про народження. Наразі окупаційні органи заборонили перетин КПВВ, а також тимчасово неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, вимагаючи незаконних документів, йдеться на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

«Така практика різко посилилася за останні пару тижнів. Це відповідь Росії на програму реінтеграції молоді з ТОТ, яку ми розширюємо. Минулого року суттєво спрощено умови вступу абітурієнтів з ТОТ до українських вишів. Цього року запроваджено програму додаткової підготовки, коли діти впродовж двох місяців зможуть безкоштовно жити у гуртожитках, отримувати стипендію, проходити адаптацію і готуватися до навчання. У програмі беруть участь 23 університети, в тому числі – лідери української освіти, такі як Київський національний, Львівський національний, Київський та Харківський політехнічні, Харківський авіаційний тощо. Все більше людей розуміє, що ніяких перспектив для дітей в ОРДЛО немає. Тому окупаційна влада намагається заблокувати перетин. Як привід використовується епідемія коронавірусу, тепер ще додаються формальні заборони для дітей», – заявив віцепрем'єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

"Брати дітей у заручники через політичні мотиви – це і є тероризм. Більше того, це наочний доказ того, як російська сторона насправді «прагне» врегулювання. Також Мінреінтеграції працює над спрощенням процедури отримання молоддю з ТОТ своїх перших українських паспортів. Зараз ми проводимо консультації з іншими органами влади, щоб напрацювати оптимальну модель", - сказав віцепрем'єр-міністр.

Нагадаємо, з 7 червня 2021 року у закладах вищої освіти, коледжах, а також у професійно-технічних навчальних закладах розпочали роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Також у 2021 році Мінреінтеграції запустило пілотний проєкт, який передбачає проведення курсів з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та міста Севастополя зі стипендіальним забезпеченням.

Реінтеграція молоді – один з пріоритетних напрямків міністерства, тому Мінреінтеграції розробило програму реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій. 

Окрім того, Уряд України впроваджує низку послуг для внутрішньо переміщених осіб та громадян України, що стали заручниками окупаційних режимів, на порталі та додатку Дія.

Наші інтереси: 

Змагання за дітей.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Щербина.

В інтернеті вже були повідомлення, як 14-15 річні діти нелегально пробиралися на підконтрольну Україні територію, бо не хочуть жити в тому гадюшнику, а легально виїхати без отримання "паспортів динири/линири" не можуть.

Творю, отже існую.

Зображення користувача Бард Рой.

Отримую насолоду від того, що Велика Україна у певній мірі нагадує вищесказаним Західний Берлін часів Холодної війни, а те, що прихопили москалі - Східний (совєтський). Близький той час, коли мутанти з того боку, вивчив два українські слова "Брати, рятуйте!", будуть дертися на вільні від москалів терени. А може й не мутанти... Тому Великій Україні потрібен власний Берлінський мур. Для фільтрації.

Хай буде!

Зображення користувача Микола Стригунов.

Ні, аналог берлінського муру потрібен саме російським терористам. І, саме вони його будуть будувати, якщо ми це дозволимо своїми діями (наприклад, ніяких наших дій з цього приводу не буде).

Якщо прагнеш чуда - створюй його!