Важливість: 
3
Людина, що передбачила майбутнє: Станіслав Лем

У цей день, 12 вересня 1921 року народився польський філософ українського походження, футуролог, письменник Станіслав Лем

Станіслав Лем народився у Львові 12 вересня 1921 року в родині лікаря і продовжив «сімейну» професію.

Він закінчив Ягелонський медичний університет у Кракові в 1948 році і згодом деякий час був практикуючим лікарем, а у вільний час почав писати оповідання.

Вперше його твори були опубліковані в 1946 році - в світ вийшли науково-фантастичні повісті. Пізніше це захоплення переросло в основне заняття, і перший літературний успіх прийшов до Лема після публікації роману «Астронавти» в 1951 році, який потім неодноразово публікувався за кордоном і завоював широку популярность.

Але на високий п'єдестал визнаного авторитету в галузі наукової фантастики Станіслава підняв інший його роман - «Магеланова хмара» (1955). З цього часу Лем - професійний письменник.

Популярність прийшла до нього швидко. За чверть століття він створив кращі свої науково-фантастичні твори, в яких викривав споживацьке ставлення до життя і мілітарізм.

За творами Лема знято кілька фільмів. Наприклад, роман «Солярис» (1961), який неодноразово було екранізовано - зокрема в СРСР режисером А. Тарковським.

Лем - автор фундаментальної філософської праці «Сума технології», у якій передбачив створення віртуальної реальності, штучного інтелекту, а також розвинув ідеї автоеволюції людини, створення штучних світів і багато іншого.

У всьому світі фахівці-футурологи знають ґрунтовну наукову розвідку Лема «Фантастика і футурологія» (1970). Протягом останніх десятиліть творчості письменника відзначені переважним інтересом до філософії, соціології, методології, а не до художньої літератури.

Проза Лема - це філософія, викладена читачеві в художніх образах, де він брав під сумнів все, аж до найпростіших істин.

Головний «ворог» на його думку - розумова лінь, небажання вдумуватися в суть речей і в закони, що керують всесвітом.

Твори Лема - високоосвіченої людини, що прекрасно розбиралась в астрономії та біології, кібернетиці та фізиці - рясніють інтелектуальним гумором і грою слів.

Його книги перекладені на 41 мову, їх тираж становить близько 30 млн. примірників.

Помер Станіслав Лем 27 березня 2006 року в Кракові. Письменник не хотів безсмертя і безпосередньо говорив про це, але дуже дбайливо ставився до часу.

«Для мене немає нічого дорожчого за час», - говорив він.

Наші інтереси: 

Пам'ятаймо про головного ворога - розумову лінь.

Гравець: 
Оксана Колосовська
578

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка