Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Львівський студент створив систему збору електронного сміття

Студент Василь Ракитний творив стартап зі збору та переробки електроніки, яка відслужила свій вік. Зараз хлопець проходить навчання у стартап-школі Tech StartUp School, що працює в Національному університеті «Львівська політехніка».

Одного разу Василю потрібно було організувати на заході зону технологій. Для цього він вирішив показати глядачам, що знаходиться всередині комп'ютера. Свій комп'ютер розбирати не хотілося, тому він розмістив у Facebook оголошення про те, що йому потрібен зламаний комп. Потік пропозицій забрати зламану техніку показав, що в Україні нема куди здати на утилізацію стару апаратуру. Ідея зацікавила студента, він зібрав команду з дев’яти чоловік, які з жовтня цього року почали створювати систему збору та переробки електроніки. 

На сьогоднішній день відкриті дев'ять пунктів прийому. Це ремонтні майстерні і магазини електроніки, які підтримали нашу ініціативу. Вони розмістили у себе відповідні оголошення з логотипом «Коло». До них люди приносять утиль, а ми його потім забираємо. На нашу ініціативу відгукнулися власники майстерень з ремонту техніки – у них накопичуються перегорілі деталі. Ми взяли на озброєння принципи роботи американської компанії, що займається подібним брухтом. Шукаємо застосування працездатній техніці, а непридатну розбираємо і сортуємо відходи – віддираємо мідь, алюміній, материнські плати ... Ще придатні запчастини (наприклад, моторчики) складаємо окремо в надії, що знайдемо тих, кому вони знадобляться в роботі.

Крім того, налагодили співпрацю з стартап-компанією, яка робить з материнських плат прикраси. Серед тих, хто їх замовляє, багато працівників сфери інформаційних технологій. Наприклад, людина говорить: «Хотілося б, щоб ви виготовили мені щось креативне з чіпом від Intel».

Найчастіше люди здають старі комп'ютери, ноутбуки, wi-fi роутери. Поки що стартап являє собою студентський гурток, тому щоб навчитися бізнесу Василь і вступив до стартап-школи при університеті, де вчиться безкоштовно в рамках проекту «Стартап прорив».

Досвід подібних фірм за кордоном показує, що гроші надходять від продажу працездатної електроніки, здача вторсировини приносить лише невеликий прибуток. Плюс будемо створювати прикраси із запчастин, – каже Василь.
Наші інтереси: 

Екологічне мислення. Кожен має турбуватись про навколишнє середовище в міру своїх можливостей.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Анатолій Творець.
0
Ще не підтримано

Все є ресурс. Преробка ресурсів (із застосуванням розуму) приносить зиск (вигоду) - породжує новий ресурс.
Найактуальніше не лиш для Україні, - для світу в цілому - утилізація продуктів життєдіяльності людського суспільства х метою збереження балансу.
Для окремих живих суб'єктів ця процедура передбачена

В мудрості - сила

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Творець.
0
Ще не підтримано

Все є ресурс. Преробка ресурсів (із застосуванням розуму) приносить зиск (вигоду) - породжує новий ресурс.
Найактуальніше не лиш для Україні, - для світу в цілому - утилізація продуктів життєдіяльності людського суспільства х метою збереження балансу.
Для окремих живих суб'єктів ця процедура передбачена

В мудрості - сила