Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
66

До 2030 року в Україні побудують 800 сміттєпереробних заводів

Важливість: 
3

За 12 років в Україні мають намір побудувати 800 заводів із переробки вторинної сировини, утилізації та компостування біовідходів.

Як розповів міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак в ході "Години запитань до уряду", зведення нових потужностей, запровадження роздільного збору сміття щонайменше у 5 тис. населених пунктах, створення 250 центрів із збирання ТПВ та збільшення відповідальності підприємств за відходи передбачає нещодавно затверджена урядом Національна стратегія управління відходами.

«В Україні зростають обсяги утворення відходів, поширюються площі несанкціонованих звалищ, при цьому утилізується лише 30% промислових відходів і лише 4% - побутових", - пояснює очільник відомства.

Запропонована стратегія має три ключові принципи:

  • перехід до економіки замкнутого циклу, яка є основою стратегії сталого розвитку,
  • розширена відповідальність виробника, яка заохотить бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці,
  • впровадження п'ятиступеневої ієрархії поводження з відходами (її пріоритет - запобігання утворенню відходів, а найменш прийнятний варіант - захоронення).

За словами Остапа Семерака, до 2030 року цілком реалістично збільшити до 20% переробку відходів.

"Стратегія передбачає зменшення захоронення побутового сміття з 95% до 30%", - каже міністр.

Як пояснив міністр екології, органи місцевого самоврядування повинні організувати пункти збирання використаних меблів, побутової техніки, одягу та інших товарів, які були у вжитку. 

«У поводженні із побутовими відходами пропонується запровадити роздільне збирання, визначення оптимальних районів для розташування регіональних сміттєперевантажувальних станцій, заводів, полігонів, - каже Остап Семерак. - Пріоритетом у сфері поводження з відходами сільського господарства стане переробка відходів в енергію, корми та їх компостування, окрема увага приділятиметься очищенню та реабілітації забруднених земельних ділянок пестицидами та іншими хімічними засобами захисту рослин».

Найбільше навантаження на довкілля здійснює хімічна, металургійна, вугледобувна промисловость та сільське господарство.

Щороку в Україні утворюється близько 10 тонн відходів на одного громадянина. Сьогодні в країні накопичилось приблизно 36 млрд тонн відходів або понад 50 тисяч тонн на один квадратний кілометр. 

Наші інтереси: 

Порядок навколо - порядок у головах громадян.

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Майя Українська.

12 років...А де та які за спеціалізацією?" А 30% - це не забагато?
"Стратегія передбачає зменшення захоронення побутового сміття з 95% до 30%", - каже міністр."

Радіймо! Тільки шляхом творення сьогодення, майбутнє вітаємо чистотою, світлом перемагаємо!