Зображення користувача Жорж Брода.
Жорж Брода
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

ЛУКАВЕ LUDOBÓJSTWO (ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО) або НЕЗРУЧНА ПРАВДА ВОЛИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Документальний фільм про Волинську трагедію - "ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО".
Фільм - спроба історично правдивої розвідки українських дослідників стосовно трагічних подій 1943 року на Волині, який ставить під сумнів категоричні рішення Польського Сейму...

"Українське товариство охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" презентувало історично-документальний фільм про трагічні сторінки Волині 1942-1943 років. Фільм "Лукаве Ludobójstwo" ("Лукаве Людобуйство") та поширений через мережу Youtube. Автором сценарію та режисером є Андрій Смусь.

"Саме на півночі сучасного Березнівського району Рівненської області протистояння двох імперських режимів, сталінського та гітлерівського, виявило свою особливу жорстокість та дволикість по відношенню до місцевого населення – заручника грабіжницьких інтересів чужинських режимів на споконвічній українській землі. Бистричі, Немілля, Вілля, – волинські села, де і донині кожен клаптик землі є мовчазним свідком тих кривавих подій. За переконанням дослідників, представлена ними хронологія подій має відіграти важливу роль у подальшому дослідженні історії Краю, відтворенні правдивої історії україно-польських взаємин того часу", - йдеться в анотації.

У поясненні вказано, що автори фільму намагались провести своє документальне дослідження без упередженості та фальші, надмірної політизації, яка присутня у нещирому висвітленні тих подій окремими заанґажованими істориками, що ставили за мету звинувачення власне української сторони в усіх історичних бідах.

"Сюжет фільму "Лукаве Ludobójstwo" побудований на українських та польських джерелах, на документах з архівів НКВД, на свідченнях з літописів УПА, і, що найважливіше, на спогадах ще живих свідків тих подій!", - йдеться в анотації.

Автори стрічки ставили за мету знайти відповіді на запитання:

Які політичні плани мав Берлін та Москва, а також провідники інших військово-політичних сил на Волині, стосовно долі Краю в умовах війни?

Хто допомагав німецьким окупантам активно роздмухувати етнічну ворожнечу на Волині і з яких мотивів?

Хто насправді провокував етнічні чистки на місцях, та якими силами вони здійснювались?

Чи кількість жертв у 42–43 роках на Волинських землях, яка озвучена польською стороною, має об'єктивні та ґрунтовні підтвердження?

Яку інформацію приховують від польського народу нещодавні скандальні рішення Сейму?

"Автори фільму закликають глядачів до аналізу та пошуку правди, якою б важкою та гіркою вона не була. Бо тільки об'єктивність і точність мають бути основою для написання правдивих сторінок історії взаємин двох сусідніх народів. Лишень тоді владні органи країн-сусідів матимуть право на встановлення меморіальних знаків та пам'ятників жертвам трагедії, як в Україні так і у Польщі. Зрозумілим стає й інше. Задля досягнення цієї мети, потрібно зробити головне – відділити історичну правду від політики, перенести дослідження в наукову площину, давши можливість незаангажованим історикам з обох сторін спокійно опрацювати усі наявні свідчення, зробивши відповідні висновки. Фільм – це заклик до такого вирішення питання!", - йдеться у поясненні до стрічки.

ЛУКАВЕ LUDOBÓJSTWO (ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО), Україна, 2018

 

 

Наші інтереси: 

Пізнаємо правду

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи