Важливість: 
2
lifecell вирішив запустити першу в Україні мережу Інтернету речей

Мобільний оператор lifecell і оператор мережі Інтернету речей IoT Ukraine починають побудову першого сегмента мережі Інтернету речей, використовуючи технологію LoRaWAN. Про це повідомляється у прес-релізі оператора.

Тестова експлуатація запланована на серпень, першим етапом спільного проекту передбачено забезпечення покриття для Києва.

Згідно з ним, на даний момент починається установка перших 40 базових станцій, що дозволить покрити більше 90% території міста і дасть можливість підключити близько 200 тис. пристроїв.

Відзначається, що під час першого етапу проекту планується тестування онлайн рішення для розумного міста, логістичних сервісів, моніторингу навколишнього середовища, розумного будинку і так далі.

"Отримані дані будуть використані клієнтами для тестування функціональних можливостей платформи і датчиків технології Інтернету речей стандарту LoRaWAN. Серед постачальників додатків і гаджетів є як відомі світові, так і українські розробники і виробники", - відзначили в компанії.

За словами президента компанії IoT Ukraine Олега Стефанюка, інвестиції в запуск мережі склали сотні тисяч доларів, однак точної цифри він не назвав.

"У нас концепція побудови національної мережі, як опорної мережі інтернету речей, на якій може бути сформована екосистема інтернету речей країни. Це розробники додатків, гаджетів, датчиків, платформ, рішень і т.д. Наше завдання - створити середовище", - зазначив він.

У свою чергу, в lifecell вважають, що поширення новітньої технології на території України послужить поштовхом до динамічного розвитку цифровізації і створить сучасну екосистему Інтернету речей в національних масштабах.


LoRaWAN - це технологія передачі даних, що дозволяє забезпечити швидку передачу даних між гаджетами і найбільше покриття. Використання цього стандарту не має на увазі отримання ліцензії.

 

Довідково:

Що таке інтернет речей

Інтернет речей (Internet of Things) − єдина мережа, що об’єднує техніку, якою ми користуємося щодня, та віртуальний світ. Технологія не лише дозволяє віддалено керувати різними приладами, а й пов’язує їх між собою. Обмінюючись даними, речі починають «спілкуватися» один з одним.

Наприклад, уже скоро кожен зможе розпочинати приготування свого обіду в мікрохвильовці, перебуваючи ще на парах, або регулювати температурний режим у квартирі, сидячи в кафе. За нашими спинами одні речі почнуть передавати іншим повідомлення − система відеоспоспереження побачить, що кіт розбив вазу, і відправить пилосос прибирати наслідки. Не виключено, що колись ваша духовка надішле духовці вашого друга фото гарячої вечері, а та її лайкне.

 

Джерело

Наші інтереси: 

Цифрові технології змінюють життя.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка