Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Китайці подали позов до міжнародного арбітражу проти України щодо АТ «Мотор Cіч»

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

4 вересня цього року китайські інвестори надіслали Міністерству юстиції України повідомлення про інвестиційну суперечку. Вони наголошували, що українська влада експропріювала їхні інвестиції, а також порушила інші їхні права про захист інвестицій. 5 грудня китайські інвестори АТ «Мотор Cіч» направили українському уряду звернення до міжнародного арбітражу проти держави Україна.

Про це повідомляє пресслужба групи DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського, який є партнером китайських інвесторів, повідомляє mind.

4 вересня цього року китайські інвестори надіслали Міністерству юстиції України повідомлення про інвестиційну суперечку. Китайці наголошують, що українська влада експропріювала їхні інвестиції, а також порушила інші їхні права про захист інвестицій. Раніше Ярославський заявляв, що інвестори планують стягнути з України $3,5 мільярда.

Нагадаємо, 6 серпня Зеленський доручив уряду та РНБО перевірити, чи відповідає продаж акцій «Мотор Січ» китайцям національним інтересам – начебто китайські інвестори придбали ці акції без дозволу Антимонопольного комітету. Ярославський заявив, що прокуратура повторно заарештувала акції «Мотор Січі» та попросив Зеленського втрутитись, інакше китайські інвестори можуть подати багатомільйонні позови в міжнародні суди.

Нагадаємо, восени минулого року американський інвестор Ерік Прінс, який є неофіційним радником американського президента Дональда Трампа, вів переговори про придбання Української компанії "Мотор Січ". Що цьому завадило, невідомо.

Але США хотіли перешкодити продажу українського заводу китайцям. У зв'язку з цим адміністрація президента Дональда Трампа звернулася до Прінса і ще одного потенційного покупця з пропозиціями придбати ПАТ "Мотор Січ". 

В серпні цього року Держсекретар США Майк Помпео висловив стурбованість США щодо спроби Китаю купити українську компанію "Мотор Січ". Про це він сказав у розмові з президентом України Володимиром Зеленським. 

Наші інтереси: 

Розуміти, що мати бізнес з китайцями може бути небезпечно. Думати, яких інвесторів можна допускати до стратегічних державних підприємств.

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

Друзі, прошу мене виправити, якщо помиляюся.

Мені здається, що нема нічого злого, яке не вийшло б на добре.

Дійшло до зіткнення - якщо не національних інтересів між Китаєм і Україною -, то бодай комерційно-економічних.

А воно пожвавлює критичне ставлення до Китаю.

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !