Важливість: 
3

Спецтема:

Категорія:

США хочуть завадити Китаю купити Мотор Січ. Помічник президента США з нацбезпеки Джон Болтон приїхав до України

Як пише американське видання Wall Street Journal, покупка підприємства може дати Пекіну важливі оборонні технології. Українське підприємство "Мотор Січ" виробляє авіаційні двигуни і газотурбінні установки. Стратегію розвитку "Мотор Січ" повинні визначати на рівні керівництва РНБО і Президента України. Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон прибув 27 серпня до Києва.

1908027dzhonbolton.jpg

Джон Роберт Болтон (англ. John Robert Bolton; нар. 20 листопада 1948, Балтимор, Меріленд) — американський політик-республіканець і дипломат
Джон Роберт Болтон (англ. John Robert Bolton; нар. 20 листопада 1948, Балтимор, Меріленд) — американський політик-республіканець і дипломат

Зараз розглядається питання продажу українського підприємства "Мотор Січ" групі компаній, серед яких Beijing Skyrizon Aviation, пише НВ.

Китайські компанії Skyrizon і Xinwei Group при укладанні угоди щодо купівлі понад 50% акцій ПАТ "Мотор Січ" візьмуть на себе низку соціальних і виробничих зобов’язань. 

Китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group, що котирується на Шанхайській біржі, в разі отримання дозволу на покупку понад 50% акцій Мотор Січ заплатять до держбюджету $100 млн.

Продаж акцій компанії "Мотор Січ" може призвести до того, що китайці "викачають" потрібні їм технології та знищать компанію. Українці через це втратять робочі місця, а Україна залишиться без одного з найбільших підприємств з виробництва двигунів. Китайці уклали угоду про купівлю акцій підприємства "Мотор Січ" ще у 2015 році, однак, остаточна зміна власника відбудеться за висновком Антимонопольного комітету, пише воєнний експерт, журналіст Юрій Бутусов.

З його слів, китайці масово переманюють українських учених, щоб вони працювали на китайську оборонну промисловість та приносили нові ідеї та технології. Однак, вони не мають усіх українських технологій. 

Придбання компанії "Мотор Січ" може призвести до технологічного стрибка китайців у галузі виробництва гелікоптерів, оскільки саме двигуни створюють справжню бойову платформу. 

Завод після викачування технологій, напевно, буде знищено. Китайці скуповують технології, їм не потрібні робочі місця в Україні. Треба захистити підприємство, зберегти виробництво в Україні. Антимонопольний комітет повинен відмовити в оформленні угоди,
– пише експерт. 

Він зазначив, що "Мотор Січ" має величезні перспективи розвитку. Підприємство експортує свою продукцію до високотехнологічного Ізраїлю. Бутусов сказав, що компанія планує невдовзі розпочати виробництво власних гелікоптерів, але для цього є потрібним державне замовлення. 

"Стратегію розвитку "Мотор Січ" повинні визначати на рівні керівництва РНБО і Президента України", – підсумував журналіст. 


 

Наші інтереси: 

Продаж "Мотор Січ" - дуже небезпечна справа. Розуміти, що Китай - небезпечний для України як економічно, так і політично. 

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка