Важливість: 
2

Спецтема:

Кухня Робінзона - 2018: Варення з пагонів сосни

Починаємо новий сезон заготівлі корисних продуктів!


Минулого року, як пам’ятають читачі «НО», МИ – два Володимира – розповідали як приготувати варення з молодих пагонів і молодих шишок сосни.


Дивись блог:

АБЕТКА виживання: Варення з молодих пагонів і шишок сосни (ч.IV)

https://www.ar25.org/node/36807


На жаль, банки з варенням мають схильність ставати порожніми. Тогорічні запаси скінчилися і настав  час робити нові.

5 травня ц. р. я вирушив на першу розвідку в ліс і назбирав молодих пагонів сосни.Вдома я перебрав зібрані пагони, помив їх холодною водою і залишив залитими водою на 10 хвилин. Це потрібно для того, щоб різні жучки і комахи, які можливо знаходилися на пагонах, спливли…Висипавши пагони у каструлю, я налив туди воду (щоб покривала пагони на 2 см) і поставив варитися. Через 40 хвилин після закипання я вимкнув вогонь і залишив відвар настоюватися на 16 годин. (В рецептах рекомендують не менше 12 годин). За цей час все цінні речовини перейдуть з пагонів у розчин.Наступного дня ми з дружиною процідили відвар через марлю, виварені пагони викинули, а відвар поставили на вогонь і з додаванням цукру (версія 1, пропорція 1:2; версія 2, пропорція 1:1,5) варили 2 години. (Через 1 годину варіння у варення кожної версії був вижатий сік з двох лимонів).

Готове варення розлили в банки, закрутили кришками і залишили остигати в перевернутому стані.

Коли варення остигло до кімнатної температури, то ми сховали банки в шафу.

Ну, і само собою зрозуміло, ввечері вже пили чай зі свіжим варенням.Наступний похід ми плануємо з Володимиром Щербиною зробити за молоденькими шишечками, щоб зварити варення з шишечками.


Наші інтереси: 

Вміти використовувати природні джерела вітамінів і біологічно активних речовин.

Гравець: 
Володимир Федько
85

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка