Важливість: 
3
Глобальна демографічна криза: про найфатальніший обвал в історії людства

Ми з вами є фактичними свідками унікального і драматичного падіння, яке докорінно змінить наше життя і ще серйозніше - життя наших дітей. Бо звучати воно буде ще довгим відлунням ...

Всього лиш менш ніж за півстоліття, тобто за життя всього лише одного покоління, трапився справжнісінький і в деякому сенсі фатальний обвал.

Глобальний - в значенні майже повсюдний. Втім, як не дивно, США він торкнувся в меншій мірі.

Дивимося на карту світу.

На наведеній вище карті показаний одне з найбільш вражаючих глобальних зрушень в людській історії: зниження коефіцієнта народжуваності між 1970 і 2014 роками, що охопило переважну більшість країн світу.

48 років тому цей показник становив 4,45, до 2014 року він впав до 2,5, підійшовши до небезпечної межі.

Вважається, що для відтворення населення фертильність повинна складати 2,1. Тобто, при збереженні існуючої тенденції населення Землі може від зростання своєї чисельності перейти до її скорочення, спростовуючи всі прогнози футурологів.

У деяких країнах - Китаї, Індії та ін. - це зрушення стало плодом цілеспрямованих зусиль влади. Але в більшості держав це наслідок переходу в постіндустріальне суспільство, де люди не дуже-то і потрібні.

Тільки Демократична Республіка Конго, Центральноафриканська Республіка, Нігер, Чад і Південний Судан зберегли збільшення коефіцієнта народжуваності в період з 1970 по 2014 рік. США і Франція його в кращому випадку зберегли.

Загалом, людство може перейти від розмноження до вимирання.

Чи нема в цьому проявів якоїсь вищої справедливості? І чи так уже неправі ті, хто вірить в здатність Землі до саморегуляції чисельності організмів, що населяють її ?

Джерело

Наші інтереси: 

Маємо на увазі, що людство може перейти від розмноження до вимирання.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка