Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
332

Епіфаній збирає синод ПЦУ щодо ситуації з Філаретом

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

24 травня відбудеться синод Православної церкви України, на якому розглянуть ситуацію з почесним патріархом Філаретом. На синоді ієрархи ПЦУ оцінять дії Філарета.

19051401.jpg

© Почесний Патріарх Филарет і Патриарх Епіфаній / Facebook

Епіфаній спростував звинувачення почесного патріарха в спробі "відправити його на спокій". Про це він заявив в інтерв'ю ВВС News Україна.

"На Священному синоді будуть розглядатися різні питання, і будуть ухвалені певні рішення, що стосуються нашої єдності. Я як предстоятель і Священний синод покликані робити все, щоб в церкві панували єдність і мир", - сказав він.

Він також спростував чутки про те, що у Філарета можуть забрати Київську кафедру або Володимирський собор.

Нагадаємо, цього тижня Філарет провів прес-конференцію, на якій заявив, що у нього перед собором були усні домовленості з Петром Порошенком і екзархами Вселенського патріархату про те, що він продовжить керувати церквою всередині України, а Епіфаній нібито мав представляти ПЦУ на міжнародній арені.

Крім того, Філарет закликав Епіфанія "нічого не робити всередині церкви" без його згоди, а також заявив, що предстоятель ПЦУ не є самостійною фігурою.

Наші інтереси: 

Тримаємо руку на пульсі, робимо своє. 

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.

Церква - це політика. Філарет не змирився з тим, що його залишили лише "почесним патріархом". У період міжвладдя вирішив скористатися і зробити ревізію того, що відбулося в грудні 2018. 

Зображення користувача Ігор Каганець.

Звична боротьба нового і старого. Філарет - це антитеза, яка лише прискорює оновлення церковного життя.

Все, що робиться з власної волі, - добро!