Важливість: 
3

Категорія:

"Абсолютно довірлива розмова": Порошенко розповів, про що саме говорив із Трампом

Президент України Петро Порошенко зустрівся із президентом США Дональдом Трампом, при цьому відзначив важливість такого спілкування перед зустріччю Трампа із російським президентом.

"Це була абсолютно довірлива розмова і я дуже задоволений, що Україні був відданий пріоритет. І в нас була абсолютна необхідність перед поїздкою в Гельсінкі поспілкуватися з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Я цією розмовою повністю задоволений", – сказав Порошенко на прес-конференції у Брюсселі.

Він також зауважив, що частину питань, які обговорювали під час цієї зустрічі, не буде розкривати. Але, за його словами, значна увага під час спілкування із президентом США була приділена зустрічі, яка має відбутися у понеділок у Фінляндії.

"Ми насправді дуже ретельно обговорили і наступну зустріч президента Трампа у Гельсінкі у понеділок 16 липня. Були ретельно обговорені питання "Північного потоку-2", я дуже детально проінформував Президента Трампа", – констатував глава держави.

Співрозмовники також акцентували увагу на важливості ухвалення Верховною Радою України законопроекта, яким встановлюється підсудність усіх антикорупційних справ новому антикорупційному суду.

Відповідаючи на запитання: чи обговорювалося питання анексії Криму з Дональдом Трампом, Петро Порошенко зазначив, що позиція всіх членів Альянсу сьогодні була відображена в заяві за підсумками Саміту.

"Абсолютно чітко наголошено на статусі Криму, – невизнання незаконної анексії Криму", – сказав він. Президент також нагадав, що така сама позиція закріплена і в резолюції Конгресу США, і в заявах Державного департаменту та Білого дому.

 

 

Крім того, Порошенко наголосив, що на всіх зустрічах обговорювалося питання звільнення українських заручників та політичних в’язнів, яких утримують у тюрмах Росії чи на окупованих територіях. А всього під час Саміту НАТО відбулося більше 15 його двосторонніх зустрічей

"На кожній зустрічі, включаючи зустріч з Реджепом Таїпом Ердоганом (Президентом Туреччини – ред.), яка щойно закінчилася, окремо наголошувалося на важливості звільнення кримських татар. І під час усіх цих зустрічей питання заручників стояло серед пріоритетів", – розповів глава держави.

За словами Президента, також ефективно пройшли переговори про військово-технічну співпрацю з низкою країн-членів Альянсу. "Не буду розкривати деталі, але можу сказати, що ми далеко просунулися вперед. Ми проговорили про покращення і диверсифікацію консультативної та дорадчої підтримки і реформування ЗСУ".

Наші інтереси: 

Україна просувається вперед. Міжнародна підтримка у протистоянні з РФ очевидна.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка