Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

19 серпня - Яблучний Спас, Свято Преображення Господнього і День пасічника

Категорія:

Це свято благословляє новий урожай, нагадує про поєднання в людині божественного і людського, а також про ту їжу, яка цьому сприяє. Свято Преображення вважається в народі початком осені. 

170819yablukaimed.jpg

Священна їжа Гіперборійської традиції безсмертя
Священна їжа Гіперборійської традиції безсмертя

Свято Преображення Господнього святкують 19 серпня. Воно є одним із найбільших, після Великодня, 12 свят. Цей день покликаний нагадати людям про необхідність преображення внутрішнього світу людини і вдосконалення її плоті. 

Ось як про це розповідає Євангеліє: 

По шістьох днях після цього узяв Ісус Петра, Якова та Івана, його брата, повів їх окремо на високу гору і преобразився перед ними: обличчя Його сяяло, наче сонце, а одежа стала біло-яскравою, наче світло – такою, що ніякий білильник на землі так не вибілив би її. Озвавсь Петро й каже до Ісуса: Господи, добре нам тут бути! Не знав бо, що сказати.

Коли ж сходили з гори, Ісус наказав їм: Нікому не розповідайте про це видіння, аж поки Син людський воскресне з мертвих. І зберегли вони в собі це слово, спільно розмірковуючи, що воно значить – воскреснути з мертвих.

Святкуванням Преображення визнаємо поєднання у людині двох початків – божественного і людського. Відповідно до Івана Золотоустого, Преображення відбулося, «щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого».

Докладніше: 19 серпня – свято Преображення Ісуса Хреста і Яблуневий Спас.

Народними назвами цього свята є Спас, Другий Спас або Яблучний Спас.

Крім яблук, цього дня у храмах освячують й інші плоди: груші, виноград, сливи, навіть горох, картоплю, огірки, жито, ячмінь тощо. Освячення цього дня фруктів та овочів символізує розквіт і плодючість усього створеного у безкінечному царстві життя.

Про сенс освячення насіння, плодів, меду і трав читайте у статтіСвященна їжа Гіперборійської традиції безсмертя: зелень, яблука, мак, мед

У давнину в день Преображення Господнього існував звичай наділяти плодами бідних і вбогих.

Другий Спас — це також день поминання померлих родичів. 

Для господарів свято символізує закінчення жнив і завершення літа. Цього дня спостерігали за погодою. Якщо день сонячний та безхмарний – осінь буде сухою. Якщо дощовий – мокрою. Ясний день віщує морозну і заметільну зиму. Яка погода на Спаса – такою буде і Покрова (14 жовтня).

The Doox - Вітер з поля

Наші інтереси: 

Зовнішня сторона обрядів допомагає розкрити їхню магічну сутність. Освячуймось! 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи