Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 4
  • Переглядів: 4

12 життєвих уроків за 12 років шлюбу: погляд зі сторони

За 12 років шлюбу ми з дружиною багато чого побачили і зрозуміли. Одружилися ми до того, як я закінчив коледж. Незабаром моя дружина завагітніла. Я закінчив коледж. З’явився малюк. Два викидні. Ще четверо дітей. Коли народився наймолодший, у нас було вже п’ятеро дітей віком до 8 років.

Були власниками чотирьох будинків. Знімали будинок і квартиру. П’ять різних робіт з чотирма різними компаніями. Жили в чотирьох містах.Багато в чому життя було наче прискорене перемотування вперед.

Протягом цих 12 років ми багато дізналися. Про самих себе. Один про одного. Про значимість шлюбу. І про те, чому за нього варто боротися.

Ми були молодими, закоханими і готувалися до весілля. Коли вона сказала «так», нам було трохи за двадцять. Але це не означає, що ми були готові до шлюбу.

Через 12 років ми усвідомили для себе 12 речей про шлюб, якими хочемо поділитися з вами:

1. Бажання розділити обов’язки порівну розчаровує

Деякий час ми розглядали шлюб як гру. Змагання. Якщо я роблю це – тобі слід робити ось це. Зустрінь мене посередині шляху, зроби трохи більше ось тут. Якщо ти зробиш 20 речей, то і я зроблю 20 речей. Це різновид гри. Але справжня робота робиться тоді, коли один з вас не може дійти до середини. Коли додаткову милю потрібно пройти іншому. Можливо, співвідношення становить 90/10, якщо чоловік хворий, або в депресії. Не дивіться на шлюб як на цифри. Так завжди хтось у програші.

2. Залишайте місце для пригод в житті

На самому початку роману з Брукі я постійно старався. Ми здійснювали довгі прогулянки, вечеряли при свічках, я багато працював, щоб завоювати її. Коли на нас навалилися роки і зобов’язання, я давав вогню між нами померти багато разів. Боротьба за те, щоб цей вогонь не гаснув, – це не обов’язково поїздка в Париж. Це може бути несподівана вилазка в місцевий готель, раптово найнята няня для дітей на вечір, або навіть написана вручну записка. Знайдіть у своєму шлюбі місце для пригод.

3. У першу чергу цілуйте один одного

Я не досконалий в цьому, але я намагаюся цілувати Брук відразу ж, коли приходжу додому з роботи. До того, як я цілу своїх дітей. Такі дрібні деталі насправді мають величезне значення. Для мене бути першокласним батьком важливо, але ще важливіше бути першокласним чоловіком. Інакше ми перетворимося на сусідів по будинку, які спільно виховують дітей.

4. Витримка – ось найкраще визначення для кохання

Було легко любити Брукі, коли ми були молодятами. Легко їй було любити мене, коли все було добре. Але набагато складніше боротися за любов, коли ви втрачаєте дитину. Або терпите величезні фінансові невдачі. Або зізнаєтеся в дійсно огидній своїй таємниці. Казки гарні для кіно, але реальне життя часто збиває з пантелику, воно хаотичне і безладне. Проявіть терпіння, коли стає складно.

5. Реальне життя складається з маленьких моментів

Народження дитини, покупка будинку мрії … Значимих подій у шлюбі багато. Однак більша частина днів – повсякденна рутина. Я винен у тому, що пропустив безліч маленьких моментів, поки працював, для того щоб реалізувати великі. Я зрозумів, що життя відбувається якраз в ці маленькі моменти. Тепер я вчуся любити подорож так само сильно, як пункт призначення.

6. Близькість і присутність – це не одне і те ж

Прийти додому раніше, найняти няню, щоб піти з дружиною на побачення, і навіть відпустка – це все класні речі. Але бути фізично ближче – це ще не значить бути ближче емоційно. Для мене емоційна близькість – це, замість того щоб постійно витріщатися в айфон, дивитися в очі своїй дружині, а замість проглядання інстаграма і читання твіттера – слухати її серце. Коли у вас є можливість бути разом фізично, будьте також разом в емоційному плані.

7. Порівняння вбиває вашу радість

В епоху, коли люди постійно виставляють в соціальні мережі відредаговані фасади свого життя, легко відчути, що ваш шлюб – відстій. Неначе вас обіграла сім’я Джонс. Коли я починаю порівнювати наші рахунки в банку, будинок, поведінку дітей і шлюб з іншими – я вже в програші. Це позбавляє мене радості. Завжди будуть інші, у кого більше, краще, цікавіше. Не грайте в цю гру.

8. У кожного з вас є можливість все кинути

Ми всі бачили шлюби, які закінчуються болем, а не святом. Розлучення замість танців на 50-ій річниці весілля. Ми з Брукі розуміємо, що бувають дні, коли набагато простіше здатися, ніж продовжувати боротися. Але кожен день ми продовжуємо вибирати один одного. Ми, як і раніше чесні щодо того, де ми не праві. Тому, що воно того варте.

9. Беріть ініціативу в свої руки на благо іншого

Ми часто в нашій родині обговорюємо, чи є ми тими, хто дає, або, навпаки, тими, хто схильний брати. Даємо ми і служимо? Або тільки беремо і використовуємо? Я переконаний, що значно краще провести життя, коли ти служиш на благо іншого.

10. Живіть в колі друзів та близьких

Шлюб – складна і важка штука, але разом з тим він прекрасний і вартий того. Коли ви живете в ізоляції, завжди є спокуса здатися. Але, коли ви оточені родиною і друзями, які знають про ваші сильні сторони і вашу боротьбу, ви відчуваєте постійну підтримку.

11. Ти мені пробачиш?

Давайте визнаємо це: в шлюбі ми буваємо несправедливі один до одного частіше, ніж готові в цьому зізнатися. Ми брешемо, ми забуваємо про важливі дати, ми сердимося. Мільйон інших прикладів. Замість того, щоб переносити вину на іншого або ухилятися від відповідальності, запитуйте «Ти пробачиш мені?» – Тоді ваш шлюб стане міцнішим. Саме це питання куди більше, ніж «Вибач», веде до примирення.

12. Любов перемагає

Цей список може бути дуже довгим. Я не торкнувся таких речей, як чесність, необхідність викроювати час для побачень і підкреслювати сильні сторони партнера. Але всі списки світу не зміцнять шлюб настільки, наскільки це робить любов. Зрештою, любов перемагає. Вона перемагає все. Вона забирає сумніви. Вона допомагає впоратися зі страхом. Вона штовхає на великі вчинки.

Любов перемагає.

Наші інтереси: 

Психологія щастя.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи