Аватар пользователя Оксана Колосовська
Оксана Колосовська
221

Український стартап LimpidArmor: «Наша розробка - це не просто шолом доповненої реальності»

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Український технологічний стартап LimpidArmor вже близько двох років займається розробкою системи модернізації важкої броньованої техніки - Land Platform Modernization Kit. Команда підготувала вже третю версію прототипу свого продукту і провела його тестування на танку Т-64. Тестування проводилося раніше в цьому році на танковому полігоні «Десна».

Якщо дві перші версії прототипу команда презентувала під робочою назвою Circular Review System, то згодом виникла необхідність змінити назву на таку, яка більше відповідає функціональним характеристикам продукту. Було прийнято рішення назвати продукт Land Platform Modernization Kit.

«Наша розробка - це не просто шолом доповненої реальності, який дозволяє операторам танків бачити на екрані AR-окулярів Microsoft HoloLens повну панораму того, що відбувається зовні броньованої машини, а отже, краще за ворога володіти ситуацією на полі бою. Ми пропонуємо комплексне рішення, здатне візуалізувати практично всі процеси, пов'язані з управлінням і обміном інформацією між операторами наземного транспорту, а також зменшити втрати від «дружнього» вогню», - пояснює причину перейменування розробки Михайло Гречухін, CEO LimpidArmor.

Завдяки восьми камерам з оптичною стабілізацією, які встановлюються на корпусі броньованого транспортного засобу, і власного програмного забезпечення відбувається «склеювання» потокового відео в режимі реального часу. Це відео оператор і бачить у вигляді 360-градусної панорами навколишнього середовища.

Однак на цьому можливості Land Platform Modernization Kit не закінчуються. Система дозволяє виводити на екран також телеметрію всіх систем бойової машини, статуси завдань, мети, інтерактивні підказки розміщення дружніх і ворожих бойових одиниць.

Що цікаво, Land Platform Modernization Kit можна підключити до системи управління вогнем і з її допомогою одержувати дані з БПЛА. Перевагою є той факт, що система може гнучко налаштовуватися відповідно до вимог замовника. Іншими словами, розробка може модернізувати будь-який тип наземної техніки (як військової, так і цивільної). Крім того, вона відповідає стандартам НАТО.

Інтерв'ю з засновником стартапу LimpidArmor Михайлом Гречухіним (жовтень 2019 року): 

LimpidArmor є єдиною українською компанією, що має членство в робочій групі при технічному комітеті НАТО з питань стандартизації систем доповненої реальності для наземних платформ.

«Наш прототип не тільки був створений відповідно до натівських вимог, більш того - ми беремо участь в експертній групі, на яку покладено функції розробки цих стандартів», - підкреслила Ольга Дмитрук, Стратегічний директор LimpidArmor.

Наші інтереси: 

Озброєння і оснащення української армії – надважливе  завдання.

Комментарии

Аватар пользователя Ігор Каганець

Додав відеоінтерв'ю з засновником стартапу Михайлом Гречухіним. Цікава історія!

Все, що робиться з власної волі, - добро!