Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Кулемети та ракети: Україна посилила військову міць у Азовському морі

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

У Військово-морських силах ЗСУ створили новий дивізіон надводних сил, який буде базуватися в Азовському морі. Пунктами розміщення нового дивізіону є порти Бердянська і Маріуполя. Також у Одесі був представлений черговий малий броньований артилерійський катер для ВМС "Костопіль".

19120903.jpg

Катер "Костопіль"

Про це повідомив командувач ВМС Ігор Воронченко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Уже найближчим часом малий броньований артилерійський катер "Костопіль" чекає низка державних випробувань, за результатами яких він буде включений до складу Військово-морських сил ЗС України, де український катер почне свій бойовий шлях у справі захисту незалежності і територіальної цілісності держави", – йдеться у повідомленні.

За словами Воронченка, до формування дивізіону надводні сили діяли в складі тактичної групи "Тритон", яка була сформована з перекиданням двох МБА, переходом в Азовське море пошуково-рятувального судна "Донбас" і морського буксира "Корець".

Також в тактичну групу мали увійти два МБАК "Бердянськ" та "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу".

Наразі до складу дивізіону належать: пошуково-рятувальне судно "Донбас" (A500); морський буксир "Корець" (A830); МБАК "Лубни"; МБАК "Кременчук". Очікується, що надалі бойовий і чисельний склад дивізіону нарощуватиметься завдяки введенню нових бойових одиниць.

Зазначається, що побудований за замовленням Військово-морських сил МБАК класу "Гюрза-М" (проєкт 58155) "Костопіль" призначений для охорони і оборони портів і морських або річкових комунікацій в межах територіальних морських вод, посилення охорони держкордону, участі в різнопланових операціях Держприкордонслужби в акваторії Чорноморсько-Азовського басейну.

Катер має водотоннажність 51,1т, крейсерську швидкість – 25 вузлів, екіпаж – 5 осіб, дальність автономного плавання – 900 миль. До складу озброєння МБАК входять гармата, кулемет і ракетні комплекси.

 

 

 

Наші інтереси: 

Створення військово-морського флоту України.

Підписуюсь на новини

Comments

Арсен Дубовик's picture

Це добре, звичайно!
П.С. Без готовності застосовувати зброю, зброя стає дорогими іграшками. І тут тільки й дивися, щоб "#абізянаневзялагранату".
П.П.С. Перепрошую, це я під враженням фактів усунення генерала Сергія Кривоноса охломонами #ЗЕкоманди, як і розстрілу полковника армії УНР Петра Болбочана охломонами УНР ............

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)