Portuguese, International translation unavailable for Анатолій Висота: Пічка Мілано-2 вже гріє й у Красному (ч.2).

Comments

Анатолій Висота's picture

Довелося розбивати мою оповідь про пічку Мілано-2 на дві частини, бо публікація в блозі моєму блокувалася, мабуть, з-за великого об"єму матеріалу. На світлині моя дружина Люба. З цієї публікації мої друзі дізнаються більше про нас. Бо це не ігри, а справжнє життя, досвід з якого, сподіваюся, стане комусь корисним.

Петро Підкова's picture

Дякую за корисну інформацію!
Хай Буде!

Підкуємось браття, знаннями вишніми!

Явсе Світ's picture

Ваша стаття,пане Анатолій,зачаровує простотою і практичними порадами..
Хочу Вам підказати деякі речі..Під час приготування їжі,старайтеся уникати попадання холодної води на скло у дверцятах пічки..Також може появитися рідкий конденсат у димарі..Тоді прийдеться утеплювати трубу димар'я і ставити кондесатозбірник(трійник) на стикуванні пічки і димоходу...Цей конденсат є агресивним до виробів із простого заліза і пришвидшує корозію труби димоходу.Але він появляється лише тоді, коли такими пічками користуються у тліючому-довготривалому режимі..Радіємо і гріємось.

Вірю в те, що розумію.

Анатолій Висота's picture

Дякую, пане Світе за добре слово і за поради. Надвірна частина димара в нас є утепленою (труба діаметром 120/180). Бачу, що ви маєте схожу пічку - чи не так? Мене цікавить ваша думка щодо світоглядної моєї гіпотези - опублікованої на початку ч.1. - щодо призначення Землі й Людини.

Явсе Світ's picture

Дякую пане Анатолій..Я прочитав обидві Ваші статті і був приємно вражений Вашою гіпотезою про призначення Землі і Людини..Виходить Земля-це яслі Богів..Просто чудово пане Анатолій...
На рахунок пічки то в мене є досвід користування пічки Булер'ян..Встановив її у батьківській хаті 5 років тому..Вони тоді були ще доброї якості..тепер продаються якісь дуже "грубої" і неакуратної роботи..Просто надав їй перевагу так як для опалення використовуються різні відходи по господарстві,такі як кукурудзяні качани,пофарбовані дошки, горіхове лушпиння і тд..Збираюся у іншій кімнаті поставити таку саму пічку як у вас.Подобаються пічки вироблені фірмою La Nordica..Трохи дорогувато,але виходу немає..

Вірю в те, що розумію.

Володимир Майборода's picture

Гарна стаття, пане Анатолію! Дякую. Я б відніс її до рубрики "Еволюція особистої енергетичної незалежності" ;)
прочитав і згадав як у свій час, коли проводили по вулиці газ і сусіди масово викидали всі інші опалювальні системи я собі (і їм також ;) ) сказав "НІ! Мене на дешевинку і зручності не купиш!" Я ж бо знаю мудрість народну, що "Дармовий(дешевий сир буває лише в мишоловці" ;)
Звичайно, ми поставили собі газовий двохконтурний котел, але котел для твердого палива не викинули! :) Ми ж бо знаємо, що "наш старший брат" зовсім не старший, і зовсім не брат ;) Додатково власноруч перебудував грубку, яка здатна обігріти три кімнати з мінімальною кількістю палива на добу мінімум. Отак і живемо не лякаючись холодів! ))
Та й Ви, бачу бувалий майстер-пічник! Таки "свій до свого" липне-лине ;)
РаДіємо далі!

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

Микола Пономаренко's picture

Цікаво було прочитати. Як інженер, я знаю, що для надійності роботи любої системи завжди має існувати “аварійна система“. В цьому відношенні американскі хати мають також подібні системи. В типовій американській приватній хаті, в середній і північній полосі, бо на півдні можна жити на вулиці круглий рік, як правило, є ТРИ системи енергії - електрика, газ і дрова. Наприклад, коли пропадає електрика, а таке періодично трапляється, особливо після штормових дощів, буває на декілька днів а то і на тиждень, то їжу можна готувати на газових плитах або на дворі на барбекью, а взимку топити дім з допомогою каміна. У мене декілька раз таке траплялося. Постачання води, на щастя, майже ніколи не переривається. Багато людей мають портативні електричні генератори на такі випадки, які працюють на бензині. Я не маю такого, бо не бачу великої потреби - електрика пропадає дуже рідко і ненадовго, можна пережити.

Чим більш цивілізованими ми стаємо, тим більш залежними від зовнішніх умов. Колись селянин був самодостатнім - сам міг себе і прогодувати і обігріти і навіть дітей народити. Що є кращим я не знаю? Напевно існує якась розумна середина і світ її шукає. Тому і існує тренд повернення до природних умов життя, бо ми зайшли в деяких випадка життя дуже далеко в залежність від інших, а це загублення персональної свободи.

Хто тут, хто там, а Україна одна!

Анатолій Висота's picture

І світу, і друзям Володимиру та Миколі за розгорнуті й дотепні коментарі щире ДЯКУЮ! Прошу вас дати ще коментарі на мою гіпотезу щодо призначення Землі і Людини на початку в ч.1, а також на ГІРКІ РЯДКИ в кінці ч.2.

Арсен Дубовик's picture

А хто двоповерхові хати будував з глини і дерева? ("Бо ми тоді вже побілили хату.як ви вилазили з печер") А про перший металевий пароплав "Українець" Яхненків-Симиренків чули?
А що босі ходили - то були ближче до Землі-Матінки, тому й не стали жидами (зматеріалізованими людьми, не плутати з євреями, просто до них це пізніше органічно приліпилося - "Жид любить гроші, а Козак - Честь і Славу".)
Підприємливих українців постійно знищували, спочатку солодко нашіптуючи та тепленько стелючи, бо довірливі і думають, що всі такі навколо. І винаходи крадуть у них здебільшого і перетворюють їх у гроші - от так уміння! Якщо продати що - то євреї! А "мессера завалити - то друга ескадрилья (то українці)". От я наприклад, виростити щось. зробити можу, а продати щось не виходить ;) ))). Посприяєте? ;)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Миро Продум's picture

Прошу набрати у пошукових системах "Пічка Мілано-2". Що ви там бачите?

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Світ Зелений's picture

Миро wrote:
Прошу набрати у пошукових системах "Пічка Мілано-2". Що ви там бачите?

Унікальний зміст

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Микола Пономаренко's picture

Я б хотів бачити подібну пічку, як Мілано-2, розроблену і виготовлену українським підприємством. Чому нема? Виглядає, що українцям така пічка потрібніша набагато більше ніж італійцям, але самі українці її чомусь не випускають. Як інженер, я не бачу великих проблем створити таке виробництво. Проблема лише в бажанні, здатності до підприємництва і фінансуванні.

Треба підказати якомусь єврею, він швиденько все це зможе зробити? :)

Хто тут, хто там, а Україна одна!

Володимир Майборода's picture

Краще якомусь японцю, якщо "український інженер" не здатний ;), а "все шукає єврея".
Бажання - прагнення - дія ="Бери і роби!" ...якщо знаєш як ;)

Микола Пономаренко wrote:
...Як інженер ... Треба підказати якомусь єврею...

То де те бажання, пане Миколо, про яке Ви нам нагадуєте? ;)

Микола Пономаренко wrote:
Проблема лише в бажанні...

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

Анатолій Висота's picture

Повідомляю товариство, що вже другий місяць наша пічка МІЛАНО-2 радісно обігріває нашу хату. Наскільки приємно палити в ній якісь старі й непотрібні газети й папери. Істинно: ОТРИМАЄШ НОВЕ, лиш позбувшись старого!

Василь Кукурудза's picture

Читав такі цікаві оповідання про невелику піч, і прийшов до висновку, що багато чого пізнав вперше. Про те, як раніше робили печі, що таке "плита" та інше. Пану Анатолію висловлюю повагу за розповідь про піч "Мілано-2". Також скажу, що все-таки для людини найкраще (правильніше) було тоді, коли була лежанка, місце для випічки хліба і т.д. Був правильний хвильовий вплив на людину. Звичайно, зараз все потребує іншої швидкості і ми не в змозі "обслуговувати" піч. Проте при самому новітньому опаленні на мій погляд при будівництві будинку має бути місце, де би була піч з лежанкою, і відпочивати вночі потрібно саме на ній. Хай буде!.

Своїм друзям ми пропонуємо тільки те, чим користуємось самі.

Анатолій Висота's picture

Піч з лежанкою - це мрія Відаючого українця, а особливо тих, що вже в літах. Дякую, Василю, за добрі слова!

Альберт Саїн's picture

Вітаю вас з чудовою пічкою!
Тепер я буду мати про неї на увазі..

А тепер щодо ваших зауважень стосовно українців:
"Чому українці такі неохочі до обробки й використання металу і каменю? Маючи гори каменю, чомусь не використовували його як фундамент при будівництві хат. Натомісць клали на землю колоди з акації, шовковиці чи дуба й називали їх підвалинами. Через 50 років дерево згнивало, хата кособочилася, а потім валилася."
То ви мене реально здивували...
Де це ви бачили щоби українці як ті москалі у фундамент замість каміння клали акацію тобто древесину?? Перепрошую у вас там довкола або дурні або нащадки москалів..
Щодо взуття із дошок давно вже про них роздумуваю але придбати таке взуття в Україні за доступною ціною нема як, бо бачте ми і справді його не виготовляємо.. А дарма, бо літом у ньому запросто можна ходити якщо не по місту на далекі відстані то по хаті чи то пак по господарству, то запросто, а потім опісля його зношення ще й запросто утилізувати..
Но ви запитуєте чому так?
Відповідаю, бо приречені все ще й досі від Радянскього Союзу який умовно кажучи реінкарнував в Україну.. А чи хіба у нас в Україні малий та середній бізнес влада не убиває ще на самому їхньому народженні??
Ну то таке, то все дурниці.. Головне що у вас тепер у хаті тепло)

Фанатизм псує знання!

Арсен Дубовик's picture

"Не кажіть гоп!", пане Альберте! ;)
Про гори каменю, то пан Анатолій дуже узагальнив, бо не всюди в українських селах той камінь був. Та й доправити його з каменоломень потрібні були засоби і кошти. А де вони, коли панщина панська і совєцькі трудодні?
В давнину, далеко не таку давню як Трипільська культура ;), свої хати українські селяни будували з глини, якої справді було гори! Такі хати справді стояли ледь 50 років... Тому, більш заможні і практичніші селяни (як от мій прадід!) будували глиняну хату на слупах - отих дерев'яних колодах, про які згадував пан Анатолій. Така хата стояла вже не 50 років, а вдвічі довше!
До слова, будівництво хати на слупах показано в останньому епізоді суперового(!) фільму М.Ілієнка "ТойЩоПройшовКрізьВогонь", 2011 (відео).
У хаті мого прадіда сьогодні живе моя сестра з сім'єю, а хаті - вже за сотню перевалило! Звичайно, за глиняною хатою треба доглядати - під слупи вже мій дід підклав каменюки, місцями замінив деякі частини слупів, обклав хату цеглою, але наша хата (в якій я провів перший рік свого життя, аж допоки мій батько побудував цегляний будинок для нової сі'мї) дуже тепла і простоїть ще кілька десятків років!
Отакі то справи, мій друже! )))
"Речі не такі, як нам здаються на перший погляд"!!!

Альберт Саїн wrote:
...А тепер щодо ваших зауважень стосовно українців:
"Чому українці такі неохочі до обробки й використання металу і каменю? Маючи гори каменю, чомусь не використовували його як фундамент при будівництві хат. Натомісць клали на землю колоди з акації, шовковиці чи дуба й називали їх підвалинами. Через 50 років дерево згнивало, хата кособочилася, а потім валилася."
То ви мене реально здивували...
Де це ви бачили щоби українці як ті москалі у фундамент замість каміння клали акацію тобто древесину?? Перепрошую у вас там довкола або дурні або нащадки москалів...

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Альберт Саїн's picture

Дивно якось.. То виходить що в Центральній Україні делема з камінням? Ну я якби підозрював про це, але хіба у вас там немає річок, і хіба у вас там не копають криниць у яких то вже точно мав би бути камінь.. Отакої одним словом, оце так життя одначе у степу безресурсне.. о_о

Фанатизм псує знання!

Арсен Дубовик's picture

Скоро скажуть "світла не буде і газу не дамо", то що, ми маємо за них продати свою волю? Ага! Щас-с-с!!

Що безресурсніше життя - то цікавіша гра!
Адже так, панове-браття?! ))) Козак за духом - ні вогні не згорить, ні в воді не втоне, і мідні труби йому не перепона!
Скажемо хором БАНЗАЙ!!! ))

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Альберт Саїн's picture

Ну подивимося як нам це вдасться буде зробити узимку якщо це і справді зроблять так що ми залишимося і без світла і газу бо бачте Порох пообіцяв що Україна до останнього буде турбуватися про даунєцкихгондурасів за наш рахунок))

Фанатизм псує знання!

Анатолій Висота's picture

Друже Альберте, бач скільки нового ти дізнався з цієї публікації! Скільки ще ми, українці, не знаємо один про одного! Друже, Арсене, про "гори каміння" - це майже буквально сказано! Річка Рось, а вона тече сотні кілометрів по Київщині й Черкащині, - дно її вистелено з ГРАНІТУ! На Житомирщині повно граніту! Ціна питання - відсутність власної держави! Була б вона - і каміння б добували й фундаменти були кам"яні і металу не цуралися б, і штудерні пічки тоді були б зараз власного виробництва! Вся причина - в характері українців: "А, якось воно буде!".

Альберт Саїн's picture

Маєте рацію пане Анатолію. Та проте все ж таки зважайте що чим ближча Україна до Раши то тим більша вона змоскалена москальськими нащадками.. Певно це також є причиною вашого зауваження. Хоча скажу вам таке діло що мій тато також все життя дивується з українців які нічого не зуміли зробити того що ми нині в Україні маємо з Європи, а точніше не скільки дивується з українців а скільки висловлює своє невдоволення до москалів що у радянському союзі усе так похабно, незграбно та безвідповідально робили геть усе, що нині зараз воно є ні до чого не придатним у порівнянні з європейськими технологіями, вже не кажучи про японські.. (ну окрім зброї сомо собою).

Фанатизм псує знання!

Анатолій Висота's picture

Друже Альберте, твій тато - мудрий чоловік. Так йому й передай оце від мене! Згадай про те, що розказує Нестор про варягів - це ж наші предки закликали ї х до влади, бо самі не могли порозумітися між собою! І Київська Русь - це фактично варязький утвір. Ото і є джерело тих моїх кількох "гірких рядків" про нехіть багатьох українців до творення. Ну от хто мені відповість на запитання: чого українці, вміючи виробляти з дерева всякі штудерні штуки, наприклад ложки, не додумалися виробляти з дерева взуття? Не було в ньому потреби? Та ще мої покійні батько й матір розказували, що у першій половині 20-го (!) віку взимку на одну робину були одні (!) чоботи. Ото в тих чоботях взимку на сніг і вискакували всі по черзі за потребою. Хтось щось на це скаже?

Альберт Саїн's picture

Ну взагалі важко так однозначно дати відповідь на ваші запитання. Для прикладу у нас на Заході із чоботями було те саме багацько років. А чого воно так було? Ну як варіант того що знову ж таки українцям нічого не давали робити окрім як обробляти поля для годівлі окупантів, ось і жили наші пращури останніх 200 літ саме з однією парою чобіт на сім"ю. Така моя думка.
А взагалі якщо ви би уважніше вчиталися в менталітет українців який узагальнено описаний в характеристиці соціотипа ЕІІ
https://www.ar25.org/article/model-psyhiky-eii-dostoyevskyy-vatson.html
https://www.ar25.org/article/etyko-intuyityvnyy-introvert-eii-infj.html
то вам було б трохи більш легше зрозуміти чому у нас така дійсно кумедна ситуація виходить із побутом у житті. А саме у кожної нації я як свої + то так і -
Для прикладу так у нас доволі кепські справи на побутовому рівні, та проте у нас дуже успішні справи в обороні нашої держави, чого важко буде сказати за європейців, так у нас не виробляються новітні технології як у япошок, зате на відмінно від них ми навіть у цей вже розбещений вік і те виглядаємо куди культурнішими у цьому плані на відмінно від збочених японців.. І так можна пройтися по багатьом націям у порівнянні із нашою. В цьому то і сенс різноманітності націй щоби між ними взаємодіяти, но суто з моєї позиції тільки з націями одного роду.. Та й таке ось.

До речі хвалив вас своїй мамі розповідаючи коротенько про вашу історію і чудо пічку)) внаслідок чого у мене до вас мимоволі виникло наступне запитання, а саме: як вона у вас зараз гріє у ці морози які вже прийшли до нас в Україну?

Фанатизм псує знання!

Анатолій Висота's picture

Пічка, друже Альберте, вже другий місяць охоче й надійно обігріває частину нашої великої хати. Я ось порахував, що за грудень-14 чиста економія природнього газу в порівнянні з груднем-13 склала більше сотні кубометрів! А на запасах дров у нас це лише позначилося трохи. У великі морози є проблема з розпалюванням пічки, але ми вже додумалися, як їх обійти. Розкажи ще й тату про цю оповідь та таки передай мою йому ОЦІНКУ. Щодо узагальненого соціотипу українців - ЕІІ - це ЕТИКО-ІНТУЇТИВНИЙ ІНТРОВЕРТ? Розкажи, друже Альберте, трошки тут про нього. Твоє пояснення того, чому українці не вирішували пекучих для своїх родин проблем таке: А чого воно так було? Ну як варіант того що знову ж таки українцям нічого не давали робити окрім як обробляти поля для годівлі окупантів, ось і жили наші пращури останніх 200 літ саме з однією парою чобіт на сім"ю. Така моя думка. Це не є аргументом. Хто заважав господарю, який сидів коло лави й вирізав з дерева ложки, ковші і всякі ковганки, як ось мій покійний дід-трипілець Степан, яка влада не дозволяла йому зробити дерев"яні черевики для своєї дочки. Вона, бачачи як діти катаються на льоду, боса вибігала з хати, щоб хоч раз самій проїхатися по ковзанці! Це якесь затьмарення, це якась розумова летаргія, в яку впали були українці протягом сторіч.

Альберт Саїн's picture

Перепрошую але мені з татом балакати мовою матів настільки немає такого бажання, що я навіть і не подумаю аби що не будь йому від вас чи від кого не будь бодай щось передавати..

Стосовно летаргії, то вітаю вас пане Анатолі! БІНГО!!!
Ви влучили в самісіньке яблучко!!
Те що ви назвали розумовою летаргією можна інтерпритувати як підсвідомість..
Пам"ятаєте пане Анатолію про експеремент зі "сліпою плямою" в очах???
Ну так ось, точно так же само умовно кажучи ту "сліпу пляму" в очах можна інтерпритувати і в інформаційний метаболізм і в будь що.
Для прикладу, у психіатрії є такі моменти про які я вже забув як вони там з наукової позиції називаються, но тим не менш напишу своїми словами, такі моменти коли одна людина щось каже, а інша людина того немов якби навіть і не чує, тобто у даному випадку це можна умовна назвати "темним куточком" у вухах. Але то не вуха а банальний мозок, ну і в галузі психіатрії цьому присвячено мало не цілі томи та дисертації по різноманітним там психічним відхиленням, які я все їх зводжу до такої банальності що жоден з моїх колег психологів ніколи мене не визнає за компетеним в психології або як вони кажуть професійнонепридатним, тільки через те що оті випадки із нечуттям є пов"язані з інтертипними взаємовідносинами..

Я не бачу сенсу з вами про все це балакати у цій темі, позаяк це не галузь опалювання помешкання, хоча пряме відношення до енергозбереження таки має, но не скільки зовнішнє, а скільки внутрішнє)))

Тому відповім на ваше запитання стосовно трипільців у яких на той час не було над головами окупантів. Вони наші пращури трипільці скоріш за все були такого ж менталітету як і ми сьогодні, власне через що вони маючи величезні таланти в одній діяльності могли запросто робити такі банальні ляпи що у інших це викликатиме тільки величезний подив.

Тим не менш розповідати про узагальнений соціотип українців ЕІІ у цій темі немає жодного сенсу, позаяк НО і так цим менталітетом тут просякнутий з усібіч, тому усе що пише п. Каганець, та Я Саїн і має пряме відношення до узагальненого менталітету українців. Для прикладу на НО прийнято пурхати в хмаринках і при цьому МАЙЖЕ у кожного присутнього є розумова летаргія яка заважає дивитися на цей світ приземленими очима. Власне про це ви і самі були помітили у вашому ж коментарі у темі ШАТКІВНИЦЯ. Ось вам і приклад сьогодення до минувшини.

Фанатизм псує знання!

Анатолій Висота's picture

Пурхати в хмаринках, друже Альберте, властиво метеликам. Ну як не погодитися з таким: Для прикладу на НО прийнято пурхати в хмаринках і при цьому МАЙЖЕ у кожного присутнього є розумова летаргія яка заважає дивитися на цей світ приземленими очима. Власне про це ви і самі були помітили у вашому ж коментарі у темі ШАТКІВНИЦЯ. Ось вам і приклад сьогодення до минувшини. Отже ж не скажеш, що наші предки не були практичними. Винайшли колесо, упокорили коня й вола, навчилися орати землю, винайшли неперевершену українську піч, придумали веретено й як ткати полотно. Я вже не кажу про писанки-крашанки й вишиванки. Уміли виробляти-різьбити з дерева все: од ложок до намиста. А от зробити з дерева черевики не додумалися. Чому?? Може була якась заборона-табу, наприклад, ВЗУЄШСЯ В ДЕРЕВО - ВТРАТИШ СИЛУ ВІД ЗЕМЛІ? Може відповість хоч Мудрий Арсен?

Альберт Саїн's picture

Анатолій Висота wrote:
А от зробити з дерева черевики не додумалися. Чому?? Може була якась заборона-табу, наприклад, ВЗУЄШСЯ В ДЕРЕВО - ВТРАТИШ СИЛУ ВІД ЗЕМЛІ? Може відповість хоч Мудрий Арсен?

Теж варіант, та проте якщо виходити із нього, то у такому випадку приказка хто першим в хаті став той і ходить в чоботях буде виглядати безглуздою, по тій причині, що виходить так що самий перший хто встав БАЖАЄ втратити силу від землі через що і хутко спішив взути першим чоботи... Як на мене то логіка у цьому явно відсутня.. Но приклад гарний, бо адже завдяки босим ногам українці по суті діл і набули на протязі століть таке чудове здоров"я, на відмінно від інших..

Фанатизм псує знання!

Володимир Майборода's picture

І я такої ж думки про босі ноги українців, що й пан Альберт ))

П.С. Пане Анатолію, так пан Арсен уже відповів на це запитання ))Ось читаю вище.

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

cBіт Розумний's picture

Панове-товариші! Звертаюся до всіх за підказкою. Кілька років тому на Оглядачі (мені так здається) була стаття про нові технології у будівництві. При цьому анонсувалася книга по цій темі. Можливо хтось має інформацію про книгу. Прошу повідомити в такому разі у коментарі.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Ірина Новиченко's picture

Дуже корисна інформація, особливо в такий складний для країни час. Читаючи такі "технологічні" матеріали, я завжди отримую задоволення. Бо реально змінити життя можна, якщо застосовуєш знання на практиці, використовуєш потрібні технології.

Анатолій Висота's picture

Іринко, дякую тобі і за добре слово, і за оцінку цієї публікації в 5 галів!